Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől vagy miért fájhat...

Mitől vagy miért fájhat ennyire a hasam, mikor megvan a menstruációm? 22/L

Figyelt kérdés
Általában a hajnali órákban szokott nagyon erősen fájni a hasam. Viszont volt már rá példa, hogy ugyan ezt a fájdalmat napközben is éreztem(igaz akkor tompábban), délután is.

2020. febr. 7. 09:11
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Ez normális, görcsölsz
2020. febr. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A méh nyálkahártya leválása görcsökkel jár, a szervezeted oxitocint termel, ettől fáj.
2020. febr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van, akinek ilyen fájdalmakkal jár. Ez úgymond 'normális', bár elég borzasztó.

Orvos tud rá gyógyszert írni.


Én egyébként szerencsés vagyok, én meg sem érzem, ha menstruálok, de látom, hogy a húgom gyakorlatilag a földön fetrengett, amíg nem kapott gyógyszert. Ez ilyen alkati dolog sajnos, de amúgy változhat is az élet során. Lehet, lesz olyan időszak, mikor neked sem fog fájni, én meg megőrülök majd. :)

2020. febr. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elviselhetetlen gorcsok nem normalisak, van egy szo a betegsegre, de most nem jut eszembe, mindenesetre aki tenyleg fetreng a fajdalomtol, annak nem art kivizsgaltatnia magat.

De a fajdalom alapvetoen normalis, ezzel jar, nekem azutan kezd el fajni kb egy oraval, hogy eloszor megjon, de mar nem szoktam megvarni, ahogy verzek, rogton beveszek egy Cataflamot es nincsen fajdalom. Ha alvas kozben er a dolog, akkor meg ebredes utan, aztan pihenes amig el nem mulik.

2020. febr. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Ne mondjátok már neki, hogy normális, az elviselhetetlenül erős görcsöket komolyan kell venni! Kérdező, szerintem menj el nőgyógyászhoz, ő megvizsgál és megmondja, hogy nincs-e valami baj.
2020. febr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

A görcsölés, hasfájás normális.

Kinek mi az elviselhetetlen? Ha akadályoz a hétköznapi tevékenységekben, ha szédülsz, hányingered van közben, akkor érdemes elmenni orvoshoz. Vannak olyan nőgyógyászati problémák, amiknél a menzi erős vérzéssel és fájdalommal jár.

2020. febr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
Sajnos,valóban van, akinek ennyire fáj. Hiába írják mások,hogy ez nem normális. De,egyeseknél az. A feleségemnek sincs az a gyógyszer, ami érdemben hatna. A dr nője sem tud vele mit kezdeni, problémát meg nem talál.
2020. febr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Azt írta görcsöl nem pedig azt hogy mindjárt belehal annyira fáj neki

Mellesleg de az orvos is azt mondja erre hogy normális

2020. febr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A görcsölés normális. Ha endometriózisod lenne az így nézne ki:

1. Nem tudsz dolgozni, suliba menni, annyira fáj.

2. Nem tudod kihúzni magad a fájdalomtól.

3. Nem tudsz éjjel aludni, annyira görcsölsz, csak az használ, ha beülsz egy kád forró vízbe.

4. Semmilyen fájdalomcsillapító nem használ érdemben, max enyhén tompítja.

5. Behánysz meg sírsz meg földön fetrengsz a fájdalomtól.

6. Egy idő után nem csak a havi 3-5 napban görcsölsz folyamatosan, hanem menstruáció kívül is mondjuk heti 2×2 órát.

Én ezeket tapasztaltam endometriózis miatt, 2x műtöttek már vele. Barátnőim, ismerőseimnek szintén ezek voltak a tapasztalatai. Akár ájulással.

Ha enyhébb görcsöt érzel, ami enyhül gyógyszerrel, akkor teljesen normális. (Enyhébbet úgy értem, hogy nincs sírógörcsöd miatta és ki tudod húzni magad, dolgozni is tudsz)

2020. febr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nem tudom mi az összefüggés de nekem régen azt mondta a doki a huvelyiultrahangon hogy látja hogy d vitamin hiányom van..

Eszméletlenül tudtam görcsölni de kB úgy mint ahogy az utolsó írta. Annyi különbséggel hogy hatott a gyógyszer mondjuk nehezen és rövid ideig de hatott..

Amiota szedem a d vitamint mintha kicserélték volna a méhem 😀 fáj nem azt mondom hogy meg se érzem de óriási különbség van a két időszak között.

Nem hiába mondhatta a doki a vitamin hiányt..

2020. febr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!