Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális az, ha Nőgyógyászati...

Normális az, ha Nőgyógyászati vizsgálaton nem "kacsáz" meg az orvos?

Figyelt kérdés

A problémám múlthét pénteken jelentekezett. Igazából csak annyit éreztem,hogy valami nincs rendben. Egy kicsit viszketett a hüvely környéke,majd darabos folyás jelenkezett. Kentem

pimafucort -krémmel és kicsit enyhültek a panaszok,de ettől eltekintve kértem idő pontot. Viszont mára a tünetek sokkal jobban felerősödtek. Végülis ma volt a vizsgálat. Ahol kiderül hogy hüvelygombám van. De maga a vizsgálat csak annyi volt,hogy megkérdezte mi a probléma és ugye elmondtam a tüneteket stb. Majd mondta hogy feküdjek fel az asztalra,és az újjával "vizsgált" meg. Én nem bírálom felül,de ennyiből 100% hogy tudja hogy ez a probléma? Kicsit megnyugtatóbb lett volna ha kacsát is használta volna. Nem mint ha szeretném ezeket a vizsgálatokat. A problémár

Kaptam Pevaryl Lady kúpot és fluconazole-Qpharma kapszulat,illetve a kenőcs amit már használtam.



2020. febr. 13. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
33%

Miért használt volna kacsát? Rákszűrést is akartál volna kérni??


Kacsát azért használnak mert azzal tágítja ki a méhszájadat, hogy kenetet tudjon venni a rákszűréshez.


Hüvely gombahoz nem kell kacsazni... 😒

2020. febr. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Az első válaszoló nagyon el van tévedve.

A kacsával a hüvelyt tárják fel, hogy szemrevételezni tudják a hüvelyfalat illetve a méhszáj környékét. A tünetek egyértelműek de fel szokás tárni már csak a gyulladás mértékének megítélése céljából is, plusz a méhszáj környékén is lehetnek olyan elváltozások amiket szemmel is meg lehet ítélni.

Rákszűrésnél meg egyáltalán nem kell tágítani a méhszájat.

2020. febr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1/1 Én csak az egészségem miatt aggódok. Azért tettel fel a kérdést mert nem volt egyértelmű. De köszönöm a válaszodat.


#2/2 Köszönöm válaszod.!

2020. febr. 13. 12:52
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Pont ma voltam én is hasonló tünetekkel, dokinál, vizsgált ujjal és kacsával is, kenetet is vett. Mondjuk a tünetek elmondása után meg az ujjára nézve akár ránézésre láthatta szerintem mi a gond, elég ronda a folyásom. (A gombát én is diagnosztizáltam magamnak, kérdés, hogy a kenetből lesz-e valami még).

Szóval szerintem nem feltétlenül probléma, inkább csak furcsa, hiszen szinte mindig szokták használni. De reméljük hatni fognak a gyógyszerek (én csak cns kúpot kaptam+pimafucort, remélem elég lesz).

2020. febr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4/4 Köszönöm a válszod.

Az viszont kicsit vígasztal,hogy hüvelykúpot kaptam nem pedig hüvelytablettát. Mielőbbi gyógyulást beked is :)

2020. febr. 13. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!