Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha P2 a rákszűrésem eredménye...

Ha P2 a rákszűrésem eredménye és nincs HPV gyanú bejelölve, akkor “felesleges” külön HPV tipizálást kérni? Tehát kizárható a HPV fertőzés?

Figyelt kérdés

2020. febr. 16. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a HPV-t csak tesztel lehet kizárni. Ha nincs probléma, tehát jó a citológia eredménye, akkor nem indokolt a HPV teszt elvégzése. Maszeknál persze megcsináltathatod pénzért.
2020. febr. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van külön egy ilyen rész az eredménynél, de az nekem nincs bejelolve, csak a bakteriális fertőzés (arra írtak is kezelést).
2020. febr. 17. 19:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Ingyenesen tudtommal csak akkor csinálnak amikor nem jó a citológia eredménye. Úgy, hogy a citológia után vesznek le ismét egy mintát.

A P2 az jó eredmény, tehát nem volt indokolt elvégezniük egy ilyen drága vizsgálatot. Ha kíváncsi vagy rá külön kell kérni ami fizetős. De legalább megtudod hogy elkaptad-e.

2020. febr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyébként ez magan rendelésen volt (azért is adtak ilyen részletes leletet a szűrésrol). Meg rendes tipizalasra is maganban mennek.
2020. febr. 17. 21:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is magánhoz járok, de eddig nem kértem HPV szűrést. Nekem is P2 szokott lenni. Elköltözem, az itteni orvos rábeszélt mert szerinte ezzel pontosabban meg lehet tudni hogy van-e valami.
2020. febr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor szerintem kérni fogom.
2020. febr. 18. 06:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem p2-es a citologiam és HPV-teszt pozitív lett...úgyhogy sosem lehet tudni...érdemes megcsinaltatni, mert így pl nekem 6 havonta kell rákszűrésre menni.
2020. máj. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!