Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tumormarker eredmény?

Tumormarker eredmény?

Figyelt kérdés

Kétoldali valószínűleg dermoid ciszta miatt néztek tumormarkert, az eredmény:


CA 125 14.5 U/mL * 0,0 - 35,0

HE4 38,1 pmol/L - 68,3

ROMA score 4,8 %

>= 11,4%, magas kockázat a hámeredetû petefészekrák jelenlétére


Elvileg a referencia érték alatt van mindegyik, de én nem igazan értem ezt.

Ha egészséges lennék egyáltalán nem kéne, hogy legyen tumormarker a szervezetemben, nem?


2020. febr. 17. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, még ha magas lenne sem jelent semmit.

Nekem CA15-3 mellrák lett magas, (nekem is nőgyőgy műtét miatt néztek) a mammográfián meg lecsesztek, hogy csak betegség követésre jó, és minek riogattak vele, diagnózisra nem alkalmas.

2020. febr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Konkrétan ezekhez a markerekhez nem értek, de sok tumormarker alapból is van a szervezetben, és rák esetén megnőhet a mennyiségük. Vannak olyan markerek is, amik néhány emberben rák nélkül is magasak valamiért. Ezért a tumormarker vizsgálatok sose 100%-ban egyértelműek, egyéb vizsgálatok is kellenek.
2020. febr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A HE4-nél amúgy mi a határérték? Az is magas lett?

Nekem a CA125 folyamatosan magas. HE4 negatív. A doki azt mondta az elején, hogy ez endometriosis, kéne egy laparoszkópia, hogy valóban az-e. De egy másik betegség miatt nem akarja megcsinálni, azóta azt mondja semmi bajom. De azért 3 havonta nézik, nem értem minek, ha nincs bajom? Mindenesetre nekem már 2 éve magas, és még mindig élek.

2020. márc. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Látom, hogy 2 éves sztori, de mennyire volt magas? Jársz azóta még vizsgálatokra?
2022. okt. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!