Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intimkehely negatív tapasztala...

Intimkehely negatív tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nyilván interneten csak pozitívokról beszélnek, hiszen vagy kampányokban vagy fizetett promóciós vieókban beszélnek róla. 😅


Én nagyon hitetlen vagyok, túl tökéletesnek mutatja be mindenki, és olyan nincs hogy valami tökéletes 😁😂


Szóval ne kíméljetek csajok!!



2020. febr. 17. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Én most használtam először. A felhelyezést meg kell tanulni, volt, hogy 2.-3. próbálkozásra sikerült csak, és akkor forrázzam megint. A menses végére már egész jól belejöttem. Nem bírja ki az ígért 8-12 órát, nekem az első napokban 3 óránként üríteni kellett, mikor megtelik érzem, hogy feszít szét belülről, egyébként meg sem érzem, hogy ott van. Székletürítéskor ki kell venni, én sajnos elég székreledéses fajta vagyok, és a nyomásra kitoltam a kelyhet is. Egyelőre ennyi negatívumot tudok írni első használat után. Csak itthon használtam, nyilvános helyen nem mertem még bevállalni a cserét, ahhoz még kell pár hónap gyakorlás szerintem.
2020. febr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Én úgy vettem meg, hogy nem gondoltam, hogy tényleg tetszeni fog csak ki akartam próbálni. Azóta mérgelődök, hogy miért nem vettem meg évekkel ezelőtt, mert nekem nagyon bejött :D


Tényleg gyakorolni kell felrakni, de pár hónap után már nem volt gond vele. Tipp: egy csepp síkosítóval sokkal könnyebb és érdemes többféle hajtogatási technikát kipróbálni, hogy mi válik be. Néha a felhelyezés után egy ideig úgy érzem, hogy pisilnem kell, főleg eleinte volt gyakrabban úgy. Hátrány még, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mikor van tele, de idővel kitapasztalod. Nekem a nagyobb fajta a legerősebb napon kívül kibír 12 órát, szóval csak reggel és este kell üríteni, ez nagyon praktikus, a munkahelyen nem kell vele foglalkozni. Ha nem otthon vagyok, akkor kicsit körülményes üríteni, mert tiszta kell hogy maradjon, de eddig mindig meg tudtam oldani. Ha olyan helyre mennék hosszabb időre, ahol nincs rendes WC és tiszta folyóvíz, akkor nem használnám. Hátrány még, hogy fertőtleníteni kell, de szerintem az nem nagy gond. Az van ráírva, hogy elég havonta egyszer és közben csak tiszta vízzel kimosni, de én a biztonság kedvéért inkább minden este forró vízbe teszem, nem érdemes kockáztatni. Ez engem nem zavar, de másnak lehet hátrány: sok vért és szövetdarabokat fogsz látni, és a vérszag is erősebb.

2020. febr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Közepesen erős napokon ki írja a napot, viszont erősebb napokon napközben is ki kell üríteni egyszer.

Ugyan úgy mint a tamponnál, itt is fontos a tiszta kéz, amit én ha nem otthon vagyok úgy oldok meg, hogy a mozgás sérült mosdó használom. Ott több a hely és saját csap van bent. Szerencsésebbek eleve olyan helyen tanulnak/dolgoznak ahol a WC mellett van csap is.

Én először egy olcsó kínait rendeltem csak hogy kipróbáljam. Annak kb 5 perc volt a felhelyezése, mert nehezen nyílt ki. De még így is tetszett így Diva cup-ot rendeltem ami tényleg pillanatok alatt fent van. Én azt mondom, hogy nem kell túlgondolni a dolgot ha választásról van szó. Sokakat megrémít a bőséges választék és elkezdik centire méricskélni a méhszájukat. Viszont előfordulhat, hogy olyan kivételes eset vagy, hogy a cup ami a nők 99%-nak megfelelő, neked nem, mert valami máshogy nőtt ott lent. Így előfordulhat, hogy egy másodikat is meg kell venni.

Előnye a kehelynek, hogy nem szárít ki mint a tampon. Viszont így amikor kiveszed azután te rögtön csöpögni fogsz, így össze lehet kenni bugyit, WC-t, padlót pár pöttyel.

Amikor kiveszed, akkor összenyomod picit, hogy megszűnjön a vákum ami fent tartja. Ha pont tele van akkor számíts egy kisebb vérfürdőre kivételkor.


Én 2 éve használom a kelyhet. Nekem nagyon bevállt és nem térnék vissza a tamponra. Sokkal jobb a környezetnek, az egészségednek és hosszú távon a pénztárcánk is. Kell kb 2 hónap míg megszokod, addig használj betétet mellette.

2020. febr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismét én. Bocsi az autokorrekt miatt néhol.

Előnyeit meg gondolom már hallottad. Jó amikor nem vagy biztos benne, hogy mikor fog megjönni. Ilyenkor is felrakhatod, hiszen nem szárít, könnyű kivenni.

Sokkal többet bír mint a tampon.

A vérrögök is szépen belemennek, nem csak lóg mellette mint a tamponnál/betétnél.

Kényelmes és nem maradnak benne szálak mint egy tamponnál.

Nem termelsz szemetet vele.

Ajánlom hogy élénk színű vegyél, mert a folyamatos használat mellett az átlátszó ak olyan színe lesz mint egy használt mellimplantátumnak.

2020. febr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

En imádom. De nem mindet!

Yuuki rainbow a favorit. Merula egyáltalán nem vált be, nem nyílt ki rendesen. Selena cup jó. Lali jó de nekem nem az igazi, kényelmetlen, de az erős napokra kell.


Szerintem nagyon jó dolog. Szó-szerint megváltoztatta a menstruaciohoz fűződő viszonyomat. Konkrétan már nem zavar, ha megvan. Nem is erzem. De tényleg tudni kell, hogy a mehszajad hol helyezkedik el, mert nagyon nem mindegy, milyen kelyhet veszel. Hogy milyen erős a verzesed az is fontos. Szóval az így nem valószínű, hogy leszedsz egyet a polcról és az pont tökéletes lesz. Persze szerencséd lehet. 😉 plusz nagyon fontos, hogy orvosi szilikonbol legyen (legalábbis nekem az vált be) És a kelyhek keménysége között is van különbség. A kemény kelyhek könnyebben nyílnak, de aki görcsölésre hajlamos azoknak inkább a puhábbak lehetnek jók, amik nehezebben nyílnak. Van aki a peremesre esküszik, van aki a perem nélkülire. Stb.

2020. máj. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja meg annyit hozzátennék itt említik a máshol ürítést. En soha nem ürítem csak itthon fürdés előtt. Ezért van több. Vannak igazán nagy kelyhek, tehát ha valaki extra verzos típus érdemes többet tartani az erős és a gyenge napokra külön. A legnagyobb a merula xl en azt meg ki akarom próbálni, mert állítólag könnyebben nyílik, mint a sima merula. Szoval ha megvan a megfelelő méret elég cserélni ha elmész otthonról meg mikor hazaersz melobol/suliból. De en ha mégis cserélnem kell mindig viszek magammal steril csere kelyhet mindenhova így azt amit egy idegen wc-ben vettem ki már nem teszem vissza. Elmosom és elteszem a táskámba, itthon fertotlenitem. De nagyon körülményes máshol cserélni. En több éve kelyhezek és mindig úgy csinálom, hogy levetkozom, kiveszem, kiontom, kádban lemosom magam és a kelyhet és ennyi. Mert tényleg erősebb napokon ahogy veszed ki hajlamos rá, hogy nyúlik a nyák meg a ver és akkor en már kentem össze így a nadrágomat pl. Egyszer véletlen ki is csúszott a kezemből ... gondolhatod. De vállalom, hogy en béna vagyok. Viszont mint a mellékelt ábra mutatja egy béna is megtalálja a módját, hogy boldoguljon. Ja en simán tudok vele kakálni.

Nekem sokkal többet adott, mint ami macera van vele. Konkrétan en reggel meg este cserelem és ennyi.

2020. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!