Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ilyenkor meg szokott belül...

Ilyenkor meg szokott belül vizsgálni?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk hüvelygombám van, és elmegyek nőgyógyászhoz, akkor belémnyúl, belül is megvizsgál? Úgy értem a gombát azt kívűlről is lehet látni, vagy muszáj belül is nyúlkálni?

2020. febr. 18. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Többféle gomba van, szóval igen.
2020. febr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm.. Nagyon félek, még nem voltam nőgyógyásznál, csak ezért kérdeztem..
2020. febr. 18. 16:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy beléd nyúl, ha lelkiismeretes, akkor még kenetet is vesz, hogy tutira tudja mi a gond, még ha a tünetek alapján szinte biztos is, mi a helyzet. De ha azt nem is, megvizsgálni akkor is megvizsgál. Megtapogatja a hasad, megnéz lent is, óvatosan benyúl egy ujjal, kacsàt is szoktak használni.

Nem kell félni, mindenképp mondd, hogy először vagy ilyen vizsgálaton. Kicsit ciki, meg lehet kellemetlen, de hidd el, ki lehet bírni. Bemész szépen, elmondod, mi a gond, utolsó vérzésed időpontját tudd. Hogy először megkérdezi, mi a panaszod, és utána kell vetkőzni, vagy fordítva, az helytől függ. Nálunk pl.sztk-ban a vetkőzőbe mész be először, magándokimnál meg először megkérdezi, miért jöttél, utána küld el vetkőzni. Mehetsz ruhában, vagy hosszú felsőben, akkor szinte olyan, mintha felöltözve maradtál volna, eltakarja amit el kell. Semmi para, ne hanyagold el magad, menj orvoshoz, ha szükséges.

2020. febr. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem a szégyenlőséggel van a gond, mert az annxira nem zavar, hogyha mondjuk nő dokinál vagyok. Csak az igazából hogy alapból nem tudom hogy fáj-e, vagy hogy mikor piszkál bennem akkor az olyan mintha betennék egy tampont?
2020. febr. 18. 19:54
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem használok tampont, csak betétet szóval ez félemlít meg egy kicsit
2020. febr. 18. 19:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Alapesetben egyáltalán nem fáj, kis gyenge nyomás belülről. Azt nem tudom, hogy a gomba miatt esetleg érzékenyebb lehet-e. Meg még azt hallottam, hogy ha valaki nagyon izgul és nagyon erősen összeszorítja az izmait, akkor fájhat, szóval próbálj majd lazítani. Valószínűleg alig valamit fogsz érezni és nem is szokott sokáig tartani.
2020. febr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor mond meg feltétlenül, hogy nem használsz tampont. Ilyen esetben nem vizsgál meg, mert a szűzhártyád még ép. Tud venni kenetet egy kis vékony pálcával is.
2020. febr. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt is mond meg, hogy még szűz vagy!
2020. febr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!