Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 15éve menstruálok eddig...

15éve menstruálok eddig szinte mindig görcsöltem, most nem? Miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


15éve annak, hogy megjött a menzeszem. Mindig erős görcsölés jött rám, amit gyógyszerrel tudtam csillapítani, de utána is olyan voltam, mint akit megvertek.

Szedtem fogamzásgátló gyógyszert, de annak is már 6éve, akkor elmúltak a görcsök, de az is kb félév lehetett.


Tegnap reggel megjött, de nem is görcsöltem, fitt voltam, nem voltam lestrapálva sem. Ez valamivel összefügghet? Vagy mitől lehet?

Vagy van olyan, hogy egy idő után “beáll”?

Szülés után hallottam ilyenről, de még nem szültem..

Ha esetleg valaki járt már így, vagy tudja miért van így megoszthatná velem!:)


Köszönöm!


B.



#Menzesz#nő#görcs
2020. febr. 21. 08:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát nem lesz mindig ugyanolyan.

Nekem is valamikor olyan hogy a falat letudnám kaparni és annyira rosszul vagyok hogy nem bírok felkelni, valamikor meg érzem hogy kezd fájni, iszok egy Flectort, elmúlik és kész nincs bajom.

Örülj neki inkább. :D

2020. febr. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vannak, akiknek az életkor előrehaladtával csökken a fájdalom, nem feltétlenül csak a szülés miatt. Kamaszkorombam borzalmas fájdalmaim voltak, sokszor már az ájulás szélén voltam, aztán pár éve fokozatosan csökkent ez a fájdalom. Most is vannak görcsök, de ezeket már gyógyszer nélkül is kibírom, és ha néha jön egy-egy erősebb nap, az se közelíti meg azt a fájdalmat, ami régen volt.
2020. febr. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az idő változtatja az embert. Vagy lehetséges, hogy a közérzeted olyan most, hogy minden szükséges vitamin megvan a szervezetedben .


Nekem fordítva van. Kamasz koromban némiképp elviselhetőbb volt a fájdalom, ritkán kellett fájdalomcsillapító és sajnáltam azt, aki az ágyból nem tudott kikelni, ha menstruált. Ha jól emlékszem, volt osztálytársnőm, aki nem bírta a menzeszt, olyan rosszul volt tőle, de én jól megvoltam.


Mostanában meg az első napok nehezek nagyon, lelkileg egy hisztis p.csa vagyok, mindenen sírok titokban, fizikailag se vagyok a toppon, szédülök, görcsölök, fáradt vagyok.

2020. máj. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!