Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs fájdalom mikortól...

Menstruációs fájdalom mikortól számít kórosnak?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam, hogy a kóros menstruációs fájdalom tünete lehet komolyabb problémáknak, de nem igazán van leírás arról, hogy mi számít kóros fájdalomnak. Nekem amióta menzeszem van, görcsölök az első napon úgy, mintha meg akarnék halni, és a gyógyszer is max annyit segít, hogy nem akarok üvölteni, de teljesen nem tudja megszüntetni a fájdalmat. Azt hittem ez ilyen, bele kell törődni. Viszont most eszembe jutott, hogy talán ennyire nem kéne rossznak lennie (legalábbis gyógyszerrel nem), de komolyan nem találok róla leírást, hogy mikortól számíthat kórosnak a fájdalom. Végülis napokig nem szenvedek, csak 1 napig, aztán elmúlik, vagy mérséklődik annyira, hogy ne számítson.


Nem vagyok nyafka nő, a tompa fájdalmat relatív jól tűröm, de a menzesz görcs inkább éles, hirtelen hullámokban jön, és nem nagyon tudom figyelemen kívül hagyni (pl ha éjszaka jön meg felébredek rá). Ezek mennyire normálisak, aggódjak? Vagy ez tényleg ilyen, és törődjek bele, hogy nőnek lenni pocsék a nehéz napokon?


2020. febr. 22. 11:11
 1/1 anonim ***** válasza:
51%

Barátnőm nem tudott anno iskolába menni mert annyira fájt neki hogy nem tudott fölkelni meg hányt a görcsöktől


Nekem pedig volt hogy annyira görcsölt hogy majdnem hánytam már én is, de van aki elájul ilyenkor és hasonlók, normális a legtöbb esetben, ha nagyon aggódsz és nagyon rossz akkor nőgyógyász és endokrinológus de esélyes hogy ők se tudnak mit csinálni

2020. febr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!