Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szeretném abbahagyni a fogamzá...

Szeretném abbahagyni a fogamzásgátlót, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2018.Október óta szedek fogamzásgátlót. Először Jangee-t szedtem, fél évig. Tavaly áprilisban váltottunk Dienille tablettára,(aknés arcbőr miatt) ami az arcomat úgyahogy helyre is tette, viszont amióta szedem, állandó hüvelyfertőzésem van.

Akármivel kezelem, folyamatosan visszajön. (Jangee mellett is előfordult fertőzés, a 6 levél mellett kb.2x-3x)

Ráadásul kb. 4 hónapja a köztes vérzésem sincs rendben, konkrétan alig van valami. Éppen ezért úgy döntöttem, hogy szeretném (ha ideiglenesen is) de abbahagyni a gyógyszert, hátha elmúlnak a panaszaim.

(Gyógyszerszedés előtt 2x volt csak fertőzésem, 1 év különbséggel, amit gyógyszerrel egyből ki is tudtunk kezelni - de sajnos hajlamos vagyok fertőzésre)


Kedden szedem be az utolsó szem Dienillét, következő héten (márc.4.-én) kéne elkezdenem az új dobozt.


Mire számítsak, most hogy befejezem? Milyen tünetek jelentkezhetnek?


2020. febr. 23. 07:57
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Bármilyen tünet jelentkezhet, úgyhogy kb bármire számíthatsz. Zsíros haj, csúnya bőr, rendszertelen ciklus, stb.
2020. febr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Szia. Én 13 évig szedtem fog.gátlót. Majd abbahagytam mert babát szerettünk volna. Az ég világon semmi változás nem történt, a menszeszem pontos maradt,talán picit jobban megviselt a szokásosnál. Jobb lett a szex és míg nekem is rendszeresen visszatérő bajaim voltak (hol gyulladás,hol gomba) ezek kb.megszűntek. Nyilván egyénfüggő,de hátha neked sem lesz problémád. :)
2020. febr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Tényleg körülbelül bármire, amit hormonváltozás okozhat. Nekem migrénem lett abbahagyás után. Havonta párszor, fél évig amíg helyre nem állt minden.
2020. febr. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! :)


A hajam egyébként is zsíros, szóval az a legkevesebb. Az arcbőröm miatt félek kicsit, de ez az állandó fertőzés meg teljesen kikészít :( Anyagilag egyáltalán nem, és szerintem egészségügyileg sem jó, hogy állandóan gond van lent :(

2020. febr. 23. 09:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Én amikor abbahagytam (többször), mindig rendesen megjött utána, időben, mintha nem is szedtem volna gyógyszert.

Nem mindenkinek marad ki utána vagy őrül meg a ciklusa.

2020. febr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem állt helyre a ciklusom egyből, rendszertelen lett. Először 35 napra jött meg, majd volt két nagyon rövid, 21 és 20 napos ciklusom, aztán megint hosszabb lett, 30+ napos, de lassan rövidült. Végül 8 hónap után produkáltam az első "tankönyvi" ciklust. A ciklus második felében mindig küszködtem a mellfájdalommal is, amíg nem állt helyre, ez elmúlt.
2020. febr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!