Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan működik a trombózishajl...

Hogyan működik a trombózishajlam vizsgálat, ha fogamzásgátlás céljából vizsgálják?

Figyelt kérdés

Mindenképpen szeretném kérni a nőgyógyászomat, hogy utaljon el trombózishajlam vizsgálatra. Hüvelygyűrűt szeretnék használni a jövőben (nem szedtem még semmilyen hormontartalmú fogamzásgátló tablettát sem). Ez hogyan zajlik? Elegendő egy vérvétel éhgyomorra? Hova fog elutalni?

Ha magán nőgyógyászati rendelésre megyek, akkor a trombózishajlam vizsgálatért külön szükséges fizetni?


Előre is köszönöm a válaszokat



2020. febr. 23. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Beutal hematológiára kiírja a vizsgálatokat. Amúgy alapból nem minden nőgyógyász csinálja ezt, hanem csak akkor küldenek el ha volt trombózisos betegség a családban. Szóval gazos egy kicsit de szerintem szükséges lenne mert azért ez durván nem játék. Meg hát eleve a hormonális kivizsgálás, manuális vizsgálat általános vérkép ezeket azért nézetettnék előtte.
2020. febr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel nem kötelező vizsgálat fogamzásgátló felírása előtt, nem biztos, hogy el tud küldeni.

[link]

Itt ami trombózispanel néven fut, az jó.

2020. febr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom bemész magadtól kifizeted és annyi, mivel nem kötelező vizsgálat
2020. febr. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Magándokinál úgy zajlott, kikérdezett, mondta, hogy elvileg semmi akadálya, de a biztonság kedvéért csináljunk vizsgálatot természetesen, én sem szedtem előtte soha hormontartalmú dolgot. aztán írt beutalót vérvételre, tb-re megcsinálták. Az én orvosom másik településen van, mehettem volna ott is vérvételre, de a saját lakóhelyemen is el tudtam intézni, nem problémáztak rajta, hogy miért nem helyi orvos írta a beutalót. Egyébként ha jól emlékszem, nem is kellett éhgyomorra menni, de ez nem száz százalék.

Egyébként szerintem orvostól, helytől függ, ha ott ahol rendel magànban, meg tudják csinálni a laborvizsgálatot, akkor gondolom ott helyben intézik, és fizetni is kell érte.

2020. febr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!