Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-es nok. Volt mar valaki...

PCOS-es nok. Volt mar valaki cisztak laparoszkopos kiegetesen? Hasznalt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az egyik petefeszkem csupa ciszta. Lattam UH-n.


Ugyanigy minden masodik honapban jon meg.


Es total hormonzavaros vagyok, amit probalok termeszetes uton kezelni orvosi kutatasokat olvasva.


Ha kiegetnek a cisztakat utana jobb lenne?

Ugye ezek androgen hormont termelnek.



#PCOS #ciszta #kiegetes
2020. febr. 27. 02:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt a kiégetést honnan vetted? Ékrezekcióról hallottam már, de erről nem... A PCOS komplex hormonzavar, attól, hogy eltűnnek a ciszták még nem oldódik meg. A ciszta inkább a tünete, semmint az oka.
2020. febr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Magyarul furas vagy mi a fene.


Minden 2. honapban megjon most mar. amiota odadigyelek ra mit eszem.


Gondolom a cisztas petefeszkem ko es nem erik meg benne semmilyen tuszo pedig erzem hogy fajdolgalna.


Arra gondoltam hogy ha a cisztakat eltuntetnek talan ujra mukodne rendesen az is. Es nem kene az androgen hormonnal szamolni.


Par eve is cisztas volt meg nem reg is az a petefeszkem. Azt mondjak felszivodik random. Ja. nekem mindig gyongyfuzer szeru az egesz...

2020. febr. 27. 13:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem úgy volt, hogy megcsinálják, mikor a petevezeték átjárhatóságit csinálták laparoszkóppal, de végül mikor ott volt a doki élesben, azt mondta nem volt annyira vészes. Így nem nyúlt hozzá.

Nekem végül endokrinológus segített (dr. Naszódy Péter).

2020. febr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom utolso.


Sajnos nem Magyarorszagon elek. :(


Gyogyszerrel segitett vagy eletmodvaltassal?


Nekem most egesz jo, de meg picit kene rajta javitani.

Szorom is total gyenge es alig no. Szerintem soha eletemben nem volt ilyen gyenge.

Na meg minden masodik honapban megjon rendesen, gyogyszerek nelkul.


Zoldteat iszom es fureszpalma tablettat.

Enzimeket blokkol es segit, hogy ne dihidroxitesztoszteron, hanem osztrogen alakuljon at.

De a progeszteronom nem jo szerintem. Kene verbetelre mennem.


Mellekesen a verveteltolnis rosszul vagyok, mert “hatarerteken belul vagy, jo az” ja, total a maxon... de mindegy.


Petesejtet is akarok fagyasztani, mert ha bekrepal a masik petefeszkem en szo szerint beugrom a Temzebe, ha nem lehet gyerekem.

2020. febr. 27. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!