Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvely vérzés hüvelygomba...

Hüvely vérzés hüvelygomba kezelés után?

Figyelt kérdés
Nemrég fejeztem be a hüvelygomba kezelését(betadine kúp + micovag) és együttlét után elkezdtem vérezni. Nem éreztem fájdalmat, a gombás tümeteim pedig már több napja teljesen elmúltak. Mitől lehetett ez? Nem csináltuk durván, minden rendben volt.

2020. márc. 1. 22:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudhatjuk biztosan. Nekem például gyulladásban van a méhszájam, az orvosom szerint azért, mert megváltozott a hüvelyem normál PH-ja. Így elterjednek ott olyan bacilusok, akiknek ez az állapot kedvez, ez pedig egy öngerjesztő folyamat lesz. Illetve a PH megváltozása méhszájsebhez is vezethet. A gyulladt terület ingerlés hatására vérzéssel járhat.

Például ha gombaölő szert használtál, vagy egyéb gyógyszerek, pl antibiotikumok esetében is azt mondják érdemes után "hüvely helyreállító gélt" is használni (mit pl. Lactofeel, meg van sok másik, én ezt ismerem), mert ez jobb esetben visszaállítja az egészséges hüvelyflórát. Nekem pl. mindig ezt ajánlja az orvosom, mert nagyon könnyen felborul a hüvelyflórám. Megjegyzem a modern étkezési szokások (sok cukor, fehérliszt, szénhidrát) is annak kedveznek, hogy gombásodunk, aztán felborul a hüvelyflóra.. aztán csak futjuk a köröket.

De ha töbször tapasztalod a vérzést, menj vissza orvoshoz.

2020. márc. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!