Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 30 év körül tényleg ennyire...

30 év körül tényleg ennyire lehet érezni a test és a hormonok változását?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


29 éves leszek nemsokára,az esküvőnk után tervezzük a kisbabánkat. Normális,hogy elég sokféle változást tapasztalok a testemen és a ciklusom során?

Pl: megjön mindig pontosan,de sokkal kevesebb mennyiségre is és alig húzódik el 3 napig,előtte több volt,és több napon keresztül tartott,felszedtem pár kilót (3-4kg),a súlygyarapodásnak örülök,mert nagyon vékony voltam,most 160cm és 55-56kg. Megjelent néhány erősebb szőrszálam,alapvetően sötét a hajam is...szóval ezt sem tekintem nagy problémának.

Ezeket elmondtam a nőgyógyászomnak is,mondta,hogy ne törődjek ezzel,semmi problémát nem jelent...rendszeresen járok szűrésekre,ilyenkor csinálunk ultrahangot is,hüvelyultrahangot is,és mindig azt mondja,hogy rendben van minden.

Meglévő betegségről nem tudok.

De érezhető a változás kb fél éve,ahhoz képest mint ami azelőtt volt.

Szerintetek ezek a dolgok normálisak és tényleg ne aggódjak?


2020. márc. 4. 09:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen! Ma már huszonéves lányok produkálnak korai menopauza tüneteket.Érdemes lenne megnézetni egy hormontükröt és elmenni inzulinrezisztencia vizsgálatra.
2020. márc. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!