Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Maszek nőgyógyásznál hogyan...

Maszek nőgyógyásznál hogyan zajlik a fogamzásgátló felírása?

Figyelt kérdés

Ma rájöttem, hogy a kórházban nevetségesen hosszú idő ez a folyamat. Labor időpont kérés, majd labor, aztán eredmény. Rákszűrés, majd eredmény. Majd mindezt vissza az orvosnak. Ez hat különböző nap, nincs erre időm. Ráadásul az első időpontot egy hónappal későbbre kaptam.

Maszekon hogyan zajlik egy ilyen folyamat? Külön kell fizetni az elején a konzultációért, majd aztán akkor is, amikor megjött az eredmény? Mennyi idő körülbelül az egész lebonyolitasa?

Nagyon szépen köszönöm 20/l



2020. márc. 9. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Milyen eredményt vársz?


Amúgy időpontot kérsz gyógyszer felírásra és soron kívül megkapod. A legtöbb orvosnál fizetni kell ezért is.

2020. márc. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy szerinted nevetségesen hosszú folyamat, de lelkiismeret orvos a te érdekedben, először megnézi, milyenek a hormonjaid, az alapján ír fel készítményt.

Tíz év múlva meg megy majd a pislogás a Nehezített teherbeesés miatt, mert totál felborul a hormonháztartásod...

2020. márc. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves második, ha már ezt volt időd leirni, akkor nem tudtál volna a kérdésre válaszolni? Ugyanis a lényeg, hogy inkább kicsikarom az összeget, csak legyen már meg. Mivel én menstruációs zavar miatt szeretnék fogamzásgátlót.
2020. márc. 9. 17:59
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Nekem úgy volt ez Debrecenben, hogy elmentem a dokihoz, rákszűrés, beszélgetés megvolt. A Klinikára be kellett mennem vérvételre (mert ott dolgozik az orvosom főállásban), majd 2 nap múlva az orvos felhívott, hogy megvan az eredmény, es amiről beszéltünk tablettáról, arról felteszi az e-receptet a felhőbe. Fél órán belül oda felkerült és mehettem kiváltani.

Egyébként nem biztos, hogy jó dolog a hormonális panaszaid fogamzásgátlóval rendezni, mert ez inkább elfedi és nem megoldja a gondot, lehet egy alapos kivizsgálás és életmód váltás jobb eredményt hozna.

2020. márc. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És azt megkerdezhetem, hogy a vizsgálatok ára így összesen mennyibe került?
2020. márc. 10. 18:22
 6/8 anonim ***** válasza:

ez más és más mindenhol, hogy mennyibe kerül...

én most a medicovernél vagyok már minden orvosi dologgal, amivel nem akarok várni

időpontot kértem, puff két nap múlva mentem nőgyógyászhoz

ugyan nem náluk kezdtem el ezt a tablettás kivizsgálásos folyamatot, de tudom, hogy nekik erre van egy külön laborcsomagjuk, nem tudom az árát, de az oldalukon fent van, amire nekem volt szükségem az ebben nem volt benne, úgyhogy előtte mindenképp beszélj orvossal

illetve ha elmész nőgyógyászhoz az 25000 és benne van a konzultálás, hüvelyi ultrahang és citológia, és nyilván megmondja hogy milyen vizsgálatok kellenek majd neked, azt semmiképpen nem szabad hagyni, hogy egy orvos csakúgy felírja a tablettát, hogy nem volt semmilyen kivizsgálás

nekem zűrös volt, mert a ciklus különböző pontjain volt egy-egy vérvizsgálat, ezért volt egy hónap kb

teljesen egyéntől függ, hogy meddig tart és attól, hogy van e valami hormonális gond, pl mint nekem, muszáj kivizsgáltatni, mert az igaz hogy ezek a tabletták elfedik, de attól még kell diétáznom nyilván, mert nem gyógyított meg a tabi

2020. márc. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én vagyok a debreceni válaszoló, 15 ezret kellett fizetnem, ami gyakorlatilag a teljes nőgyógyászati vizsgálat ára, ebben benne volt a rákszűrés, a vizsgálat és az ultrahang is. A vérvételért nem kellett fizetnem, mert az tb alapon kórházban történt.
2020. márc. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Te ennyire sötét vagy, kérdező? Szerinted a menstruációs zavarod miért van? Hormonprobléma miatt! Azt kell az orvosnak először labor alapján látnia, melyik hotmomod hogyan alakul, és annak az eredménye alapján választani a szükséges hormontartalommal rendelkező gyógyszert! Neked x hormonod zavaros, de találomra y hormont tartalmazó gyógyszert kapsz, az nem fog rendbe tenni! Nem tudod elkerülni a vizsgálatot, ha most nem, akkor pár év múlva fogsz könyörögni az orvosoknak, hogy vizsgáljanak ki.

Amúgy nekem igazából mindegy, mit teszel a hormonjaiddal, csak szomorú látni, hogy ennyire buta nők élnek közöttünk.

2020. márc. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!