Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció és erős sport?

Menstruáció és erős sport?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ebben a hónapban erősebb és fájdalmasabb a vérzésem. Negyedik napja tart, és még mindig fáj, pedig ez csak egy napig szokott tartani. Vérrögök eddig is voltak nálam, de most mintha nagyobbak és több lenne, plusz ez is fájdalommal társul.

Azt kell még tudni, hogy sokat sportolok. Heti 4 futáss és 2 úszás. A menstruáció első napján 15km-t futottam, nem is ment olyan jól, mint máskor, aztán másnap túrázni voltam, de nem olyan sokat, 10km-t,viszont végig görcsölt a hasam. Tegnap úszni voltam, ez inkább jót tett a görcsnek. Ma, kedd reggel pedig továbbra is görcsöltem, és most reggel voltak ezek a vérrögök is. 2db,nagyjából 100 Ft-os méretűek. Szerintetek mi a teendő? Ma terveztem futni menni, 10km intervall lenne,edző tervezi az edzéseket, és alapvetően félmaratoni távolra készít fel.

Eddig is minden hónapban, mikor menstruáltam, mentem sportolni, ahogy máskor, csak persze kicsit mindig rosszabbul ment. De ez a mostani más



2020. márc. 10. 09:53
 1/1 anonim válasza:
Az erős fizikai terhelés hatással van a menstruációra is, de inkább menstruáció kimaradást vagy a ciklus ingadozását szokta okozni. Azt, hogy most jobban és tovább fáj a hasad mint máskor nem hiszem, hogy a sport miatt van. Főleg, hogy azt írtad korábban is ugyanígy sportoltál és rendben volt minden. Az ha vérrögök is jönnek önnmagában nem ok aggodalomra. Ha nem múlik a fájdalom vagy a következő ciklusod is ilyen lesz akkor felkereshetsz egy dokit, hogy megynugodj de szerintem nincs semmi gond.
2020. márc. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!