Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek jövőhéten már...

Szerintetek jövőhéten már esélyes a karantén?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szerettem volna tegnap felíratni a nőgyógyászomnál (magánrendelés), viszont sokáig nem volt bent, mert a kórházban műtött. Már nem volt időm kivárni, mert mennem kellett vissza a munkahelyre.

Csak csütörtökön rendel, úgyhogy jövőhéten tudnék újra elmenni receptért. Ma már a háziorvosom sem rendel.

Szerintetek jövőhéten már esélyes, hogy nem lehet majd sehova kimozdulni?

Áprilisig van gyógyszerem, de mindenki annyira pánikol, hogy hónapokig nem lehet majd kimozdulni, hogy gondoltam iratok fel pluszban.


2020. márc. 13. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem nem esélyes, és telefonálni nem tudsz hogy irjanak már e receptet?
2020. márc. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Még sosem irattam olyat, nem tudom hogy megy az. Tegnap is mikor megkérdeztem az asszisztenst nagyon bunkó volt és azt mondta ő nem írhat receptet, a doktor úr meg nem foglalkozik ezekkel a dolgokkal.

Jövőhéten elmegyek újra, nem azzal van a gond, csak ne legyen az, hogy nem szabad kimozdulni ki tudja meddig. Én eddig nem pánikoltam a koronavírus miatt, de ami már megy mindenhol mostanra, megijesztett.

2020. márc. 13. 14:26
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
HA lesz lezárás és korlátozás, az nem jelenti azt, hogy nem léphetsz ki a lakásból (pl. orvoshoz menni tök indokolt); hacsak nem személy szerint te kerülsz karanténba. Korlátozások sem lesznek még egy héten belül, szinte biztos.
2020. márc. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tájékoztatást! Remélem igazad lesz.
2020. márc. 13. 14:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem.


Ha viszont valaki a telefonálós e-receptről tud valamit, hogy ezt így lehet-e rendezni háziorvossal vagy nőgyógyásszal, az nagyon érdekelne.

Nekem a fent említett orvosaim az ország túlfelén vannak, de pár héten belül szükségem lenne újabb adag fogamzásgátlóra.

Csak odatelefonálok, hogy kellene ez a gyógyszer, és x idő múlva mehetek a patikába?

2020. márc. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Telefonálsz az orvosodnak, ő "felteszi egy felhőbe" a receptet (akár az ország másik felében is), te pedig bármelyik gyógyszertárban kiválthatod TAJ kártyával és személyivel.
2020. márc. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6

Köszönöm, ez szuper! :)

Eddig még nem használtam e-receptet, és nem is írattam telefonon semmilyen receptet.. :D

2020. márc. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Végre vannak hasznos válaszok egy kérdés alatt. Köszönjük a segítséget és a tájékoztatást! :)
2020. márc. 13. 15:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Betelefonálsz, és a nővérnek megadod a neved, adataidat, és kéred tegye fel a "felhőbe". Bemész a patikába bárhová és kiváltod.
2020. márc. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2020. márc. 14. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!