Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után milyen tüneteitek voltak?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy nèz ki a vírus miatt nem fogom tudni tovább szedni, mert elérhetetlenek az orvosok és nem tudok receptet feliratni. Telefonon sem tudok senkit elérni se ezen a héten, se múlt héten.

Ha befejezem a szedését, milyen tünetekre számíthatok? A csúnya a bőrtől és a kiszámíthatatlan menstruációtól félek leginkább.

Nektek milyen tünetek jelentkeztek?


2020. márc. 19. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy semmi különösebb nem lesz, de idő, amíg beáll a ciklusod.
2020. márc. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem újra nagyon pattanásos lett a bőröm, de ezenkívül semmi mást nem okozott, a menstruációm is rendben volt.
2020. márc. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A háziorvosod biztos felveszi, mivel most mindenkivel telefonon tartja a kapcsolatot
2020. márc. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egész héten nem elérhető a telefonszáma rendelési időben a háziorvosomnak. Többször próbáltam, hogy legalább elektronikus receptet hátha kapok, de semmi. Úgyhogy megszívtam.
2020. márc. 19. 10:33
 5/10 anonim ***** válasza:
És a nőgyógyászod? Vagy esetleg másikat is megkérdezhetsz, hátha
2020. márc. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A nőgyógyászom ma rendel magánban fél 1-től elvileg, de nem tudom lesz-e rendelés. Múlt héten sem volt bent, bár akkor műtét miatt.
2020. márc. 19. 10:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hónapig semmi változás nem volt. A ciklusom egyből visszaállt, nem késett egyszer sem. Három hónap után viszont visszatért az akné, bár az nekem előtte is volt, részben amiatt kezdtem fogamzásgátlót szedni.
2020. márc. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Szia!

Először is szeretném előre leszögezni, hogy saját tapasztalataimat osztom meg Veled, nem általánosítom a tüneteket.

2 évig szedtem fogamzásgátlót, ezelőtt a bőröm mondhatni “átlagosan” viselkedett, mensi előtt 1-2 pattanás ha megjelent, de semmi különösebb problémám nem volt vele.

Miután abbahagytam a fogamzásgátlót az első pár hónap teljesen tünetmentesnek bizonyult, nem jelentkezett semmi mellékhatás. Talán a 4. gyógyszermentes hónaptól kezdődtek a problémáim:

- az állam vonalában iszonyat fájdalmas, gyulladt pattanások jelentek meg, mondhatni kezelhetetlenek. Ezzel a problémával a mai napig küzdök, immár a 7.gyógyszermentes hónapban... próbáltam már mindent alkalmazni, olcsóbb, de annál praktikusabbnak tűnő ápolási technikáktól kezdve a több tízezer forintos arcápolási termékekig. Esélytelennek érzem a külső kezelését, ha hormonális probléma miatt jelentek meg. Belül kell rendet tenni..

- a hajam iszonyatos mennyiségben hullani kezdett. Mondhatni minden hajmosásnál tincseket szedtem ki. 2 hónap után sírva fakadtam, hogy a hajam háromnegyede eltűnt. Ez a probléma azóta megszűnt, nem tudom, hogy ez az állítólagos “fél évig szenveded el a fogamzásgátló abbahagyása utáni tüneteket” megállapítás alátámasztásának a helye e ebben az esetben.

Ezen két negatív tapasztalataimon kívűl mást nem tudok megosztani Veled, szurkolok, hogy a Te szervezeted esetlegesen jobban reagálja le a bogyó elhagyását!

2020. márc. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Úristen. Ezekbe borzasztó belegondolni. :(

Már szidom magam minek kezdtem el szedni. Lehet jobb is lesz ìgy, hogy abbahagyom.


Köszi mindenkinek!!

2020. márc. 19. 21:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem jött meg hetekig. Terhességi tesztek negatívak voltak. Mást nem tapasztaltam. Aztán szépen visszaàllt minden. 4 évig szedtem.
2020. márc. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!