Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba után gyógyulásra...

Hüvelygomba után gyógyulásra és megelőzésre mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Hello minden kedves sorstársamnak!


A párommal az elmúlt hetekben kicsit túltoltuk a szex mennyiségét (:D), és mivel fogamzásgátlót szedek, így természetesen ki is használjuk az előnyeit és bennem végződik a dolog. Tisztában vagyok vele, hogy míg a férfiak lúgosak, a nők savasak, ezért, ha bennünk megy el a párunk sokszor, könnyen felborulhat a ph-nk és gomba lesz a vége. Ugyanígy a tangától, tusfürdőtől, antibiotikumtól stb. Szóval tudom, miben “hibázhattam”.


Valószínűleg ez történt velem, megtoldva azzal, hogy épp menstruáció előtt voltam pár nappal, amikor azt tapasztaltam, hogy ég-viszket-csíp odalenn és a szokásos gombás tüneteket produkáltam (nem részletezném), melyről sokat hallottam már. Persze körbekérdeztem a nő-ismerőseimnél, hogy nekik hogyan/milyen volt, mert nem szerettem volna a mostani helyzetet tekintve órákat ülni az sztk-ban. (Persze, ha nem lett volna nyilvánvaló a “helyzet” és nem jött volna rendbe mostanra, beülök a dokihoz!)


Másnap vettem Canesten Combi uno-t, hogy még menstruáció előtt enyhítsek rajta, fel is tettem a kúpot és végig kenegettem többször, majd mens. alatt ritkábban, mert úgy is tisztul a dolog lent akkor.

Szóval úgy néz ki, hogy hatott a kúp-krém kombó, nem ég-viszket-csíp és fehér darabos folyás sem jelentkezik már, viszont így a (már elmúlt 2napja) menstruációval megtoldva elég érzékeny most a hüvelyem körüli rész, mintha gumival szexeltem volna napi 12x vagy kidörzsölt volna a betét.


Vettem Gynophilus kapszulát még a Canesten mellé, hogy visszaállítsam az egészséges ph-t lent a kúra/mensi után, de ezen kívűl tudtok valamit ajánlani az ottani hámréteg gyógyítására?

Gélt/krémet esetleg. Bepanthenre gondoltam, de nem vagyok biztos benne, hogy nem-e ártana az előbbi probléma után.


Nektek mi volt a tapasztalat gomba után? Hogyan előztétek meg azóta?


(U.i.: +Pro tipp, ha hajlamos vagy uszoda/strand/mensi/szex után húgyúti vagy egyéb ilyen hüvelyi panaszra a Beliema intim kréme nagyon jó megelőzésre, az egész nyarat túléltem “felfázás” nélkül!:) Viszont arra rá van írva, hogy irritált bőrre nem ajánlott, így most erre nem tudom bevetni...)


Előre is köszönöm lányok/nők!



2020. márc. 23. 11:54
 1/1 anonim ***** válasza:
58%
Nekem a dokim azt tanácsolta, hogy egyek kevesebb finomított cukrot, mert az eteti a gombákat. Kerüljem a tisztasági betéteket, főleg, ha illatosított. Tehát minden nap ne használjam. Pamut bugyit viseljek. Otthon, ha lehet viszont ne hordjak bugyit pl. a pizsama vagy otthoni nadrág alá, szellőzzön. Nagy wc után pedig mosakodjak vagy legalább nedves törlőt használjak. Fürdés után alaposan törölközzek meg, ne maradjon nyirkos a nemi szervnél. Illetve szex után, amint tudok menjek el pisilni és mosakodjak meg.
2020. márc. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!