Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Betadine kúp fertőzésre és...

Betadine kúp fertőzésre és méhszájsebre? Félek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Magánorvosnál jártam, régóta nem gyógyulok ki baktériumból (fáj a hüvelyfalam szex közben és után és viszketek is nagyon).

Vettek újabb kenetet de kiderült hogy méhszájsebem is van, és mondta a doki hogy 2 héten keresztül használjak betadine kúpot.

Kiváltottam de utánaolvastam és rengetegen írják hogy elviselhetetlen maró , csípő érzéssel jár.. az a baj hogy ettől tökre félek mert volt már rossz tapasztalatom hogy hüvelykúpot tettem fel(ilyen flóra helyreállítósat), és annyira csípett hogy teljesen bedagadtam odalent..

egyszerűen nem merem felhelyezni de tudom hogy muszáj lesz. ráadásul applikátorom nincs, és félek így hogy nem tudom mélyre feljuttatni.. már így is szét van cseszve a hüvelyfalam és olyanokat olvasok hogy szétmarhatja a bőrt meg ilyenek..

de csak nem mondja az orvos ha ez ennyire rossz lenne.

vélemények?


2020. márc. 23. 18:44
 1/9 A kérdező kommentje:
ráadásul normális hogy 2 hétig kell használni? azt mondta addig csináljam a kúrát.
2020. márc. 23. 18:45
 2/9 A kérdező kommentje:
szigorúan el kell használni belőle 14 szemet vagy vajon elég lehet 7 napon át? kérdezzem meg erről az orvost?
2020. márc. 23. 18:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem mar!!!! Egyreszt tobbszor kaptam, masreszt a Betadine a joddal ellentetben nem csip. Hasznald nyugodtan.
2020. márc. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem fog hatni. Már próbáltam. Úgyanúgy megmarad a fertőzés. A legszarabbat adta. Amúgy vény nélkül is kapható, nem kell recept hozzá. Ezért kár volt neki fizetni. A méhszájsebet pedig műteni szokták.
2020. márc. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocs, ha nyersre sikerült, csak őszinte vagyok. Én is hasonló problémákkal küzdök, tudom milyen rossz.
2020. márc. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem épphogy befért, a hüvelyem elején irritált kicsit, emiatt egy fél centit lefaragtam belőle, így már semmi gond nincs. Engem nem csípett egyáltalán.
2020. márc. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na bevállt a betadin? Hogy vagy?
2020. jún. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi lett veled kérdező?
2023. febr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm az érdeklődést, a méhszájsebemet akkor a betadine kúp helyrehozta, de picike is volt, illetve nem mart/csípett, nincs rossz tapasztalatom vele. Viszont pajzsmirigyes beteg lettem azóta (autoimmun), és nem szedhetek jódtartalmú dolgokat, vagy használhatok. Illetve ezekből a mindenféle problémákból kijöttem, jó időre elmúlt, főleg akkor rendeződtem mikor azzal a párommal szétmentünk (ugye amikor kiirtam a kérdést még volt 1 kapcsolatom ahol ez a rengeteg panasz fellépett),

most csak néha gomba jön elő, de szerencsére nincs semmi komoly nagy baj.

2023. febr. 23. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!