Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Minden esetben műtik a méhszáj...

Minden esetben műtik a méhszájsebet?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Magánorvosnál voltam és kiderült hogy van egy kisebb méhszájsebem. Kérdeztem hogy ezt műteni kell-e és mondta hogy egyelőre nem, használjak betadine kúpot és majd ha jövök kontrollra megbeszéljük..de most itt úgy látom (utánakeresve) hogy mindenki azt írja hogy csak fagysztással stb gyógyul
2020. márc. 23. 23:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt és a betadinos cucctol elmúlt a következő kontrollra. De olyat is ismerek akit műteni kellett miatta. Gondolom attól függ, h nem múlik egyéb kezelésre akkor jon szoba műtét

24/L

2020. márc. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a kúptól elmúlik, akkor nem kell műteni.

A fagyasztás még nem műtét. Maga a beavatkozás nem fáj, maximum utána görcsöl a hasad.

Lézerrel is szokták kezelni, arról nincs tapasztalatom.

Ha a fagyasztás nem segít, akkor konizáció (méhszájplasztika) lehet szükséges, na ez már műtét. De altatásban csinálják, így nem fáj.

2020. márc. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem minden esetben kell. A magán nőgyógyászom véleménye alapján egyes orvosok hajlamosak hamar kikapni a méhszájsebet, ha létezik. Nálam is úgy volt, hogy elöször elmentem helyi orvoshoz, rögtön javasolták, hogy hát ezt műteni kellene, elmentem ezen másikhoz, ő a fentiek szerint azt mondta, nem gondolja hogy műteni kell, elmúlhat magától és esetenként rosszabbodhat is az állapot a műtét utáni hegesedés következtében. Elmondta a részleteket, hogy ha felborul a hüvely savas ph-ja, lecsúszhat a méhnyak hengerhámja, kitüremkedhet a méhszájon, és ez a nem normális hám gennyesedést, folyást okozhat, illetve az, hogy nem a megfelelő tartományban van a hüvely ph-ja, kedvez mindenféle egyéb fertőzések kialakulásának, aztán ugye öngerjesztő a kör... Mondta, hogy használjak hüvelyflóra helyreállító gélt, helyreállhat a hüvelyflóra, és akkor a kicsúszott hegerhám is visszahúzódhat majd (ami tulajdonképpen a méhszájseb). Ezt is tettem. Több éve volt ez. Volt amikor visszamentem hozzá, és teljesen elmult a méhszájseb, volt, amikor megint visszajött, egyéb fertőzéssel (ok -okozat). Most itt tartok. Mindig a hüvelyflóra kezelést ajánlotta nekem az orvos.

Ha jól tudom a betadine hüvelykúp fertőzések ellen hat, utána nem szabad megállni utána kellene valami lactobacilusos szert venned (pl. lactofeel) és azzal kezdelned magad, nekem azt szokta mondani, hogy 2-3 hónapos kúrát csináljak végig, Két naponta használva. Mert ha ez a lépés kimarad, lehet nem áll helyre a hüvelyflórád, és ugyan úgy el fognak szaporodni a bacik, marad a kitüremkedett hengerhám.

2020. ápr. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!