Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hasmenés, fogamzásgátló?

Hasmenés, fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedek 2 hónapja. Mindig este nyolckor veszem be. Ma zsíros-szaftos ebédet ettem és délután volt 3x hasmenésem miatta. Ez a tegnapi tabira kihat? Legyen kiegészítő védekezés? Vagy csak abevétel utáni pár óra számít?
2020. márc. 30. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyilván ez főleg a mai tablettára hatna, mert az mehet át kérdezősködés nélkül.


[link]


Ugyanakkor ilyen állapotban nem erőltetném a szexet, mert könnyen Nutellapartival végződhet. :)

2020. márc. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mit ír a betegtájékoztatód? Tudom, túl hosszú, de benne van. :)

Egyébként 4 órával bevétel után már nem számít, hogy hánysz, vagy megy a hasad. Kivéve akkor, ha a hasmenéses, hányásos állapot több napig fennáll. Akkor tök mindegy, akkor kiegészítő védekezés kell.

2020. márc. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már jól vagyok, ebéd után voltam 3x, azért kérdeztem a tegnapit :) a mai remélem bennem marad. Nem erőltetem a szexet most, csak nem tudom, mennyi ideig kéne vigyázni. Tudom, butaság volt, de a betegtájékoztatót már kidobtam.
2020. márc. 30. 18:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, a betegtájékoztató fent van a neten is :)
2020. márc. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit előző este 8-kor vettél be az már rég felszívódott ebédre nyugi. A vastagbél-traktusból szívódik fel a hatóanyag, ezért nem jó ha megy a hasad, mert nem tartózkodik elég időt a tápcsatornában a teljes felszívódáshoz. A tápanyag (attól függ mit és mennyit eszel) 3-6 óra alatt halad át az emésztőrendszeren.

Ha ma már nem ment a hasad akkor nem kell kiegészítő védekezés.

2020. márc. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!