Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelyi folyás (takonyszerű,...

Hüvelyi folyás (takonyszerű, sárgás, viszkető), ki tapasztalt hasonló tüneteket?

Figyelt kérdés

Februárban influenzás voltam, de nem szedtem antibiotikumot. A betegség után megjelent alhasi fájdalom, vizelési inger, fehér, kellemetlen szagú folyás, szexuális együttlét is fájdalmas volt, ekkor még nem égetett és nem is viszketett.

Elmentem nődokihoz, aki nem vett kenetet, mert hogy rák tuti nem lehet, az alhasi fájdalomra sem mondott semmit, azt mondta, nem tudja mitől lehet, jeleztem, hogy néha van fehér folyás, ezért hüvelykúpot írt fel gomba ellen. A hüvelykúp után nagyon elkezdett viszketni a hüvelyem, a fehér folyás nem múlt el. Ezután nem gombára, hanem bakteriális fertőzésre kaptam egy egyszeri használatos krémet. Ettől még rosszabb lett lent a helyzet, már a folyás színe is sárgás lett, illetve nagyon viszketett mindenhol, emellett folyton pisilnem kellett. Vettek vizeletből mintát, az negatív lett, így végül a doki 4 héten át fluconazole gyógyszert írt fel. Ettől jobb lett, de az alhasi fájdalom visszatért és a hüvelyviszketés is. Most, hogy már nem szedem megint visszatért és ilyen raganyos, takonyszerű váladék jön ki, ami sárgás-fehér. A szexuális együttlét párommal fájdalmas, óvszerrel védekezünk, siksítót is használunk, már allergiára isgondoltam. Míg tartott a kezelés, addig nem voltam együtt a párommal. Most csinálom a candida diétát, napi 80-100 g ch-t eszem, de úgy érzem ez sem segít. A kialakult vírushelyzet miatt sem magán dokinál, sem pedig államin nem látnak el, mivel nem vészhelyzetnek titulálják. zt mondták júniusban jelentkezzek újra. :( Valaki tapasztalt már hasonlót, mivel kezelhetném a tüneteket házilag, míg nem tudok orvoshoz menni? (Gombaellenes krémeket veszek a patikában, hüvelyflóra helyreállítót is, de ezek nem váltak be eddig, amiket használtam) Esetleg szerintetek lehet méhnyakrák vagy hasonló, vagy sima makacs candida? Ez a takonyszerű viszkető váladék mi lehet? Nem akarom, hogy elhúzodjon és később emiatt ne lehessen gyerekem, szóval tiszta ideg vagyok :( Előre is köszönöm a segítő válaszokat.



2020. ápr. 7. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
8%
Nem tudom, de ritka undorító így kiírni a dolgaidat. Hányingerem lesz tőle. Menj orvoshoz, az majd megmondja, hogy mi a baj.
2020. ápr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

Vissza kell menni és újra tenyésztéses vizsgálatot csinálni. Jobban jársz, ha nem nőgyógyászhoz, hanem bőr- és nemi beteg gondozóba mész, szépen kézen fogod a barátodat és viszed őt is. Nektek senki nem mondta, hogy a fertőzés alatt és a kezelés alatt, illetve a kezelést követően pár napig a nemi élet minden formáját kerülni kell? Valószínűleg oda-vissza fertőzgetitek egymást. Az óvszer önmagában kevés. Hisz egy ilyen fertőzés orális úton is például terjed. Ilyenkor nem szabad nemi életet élni. A nemi élet során súrlódások keletkeznek az amúgy is gyulladt hüvelynyálkahártyán, ami egyenes út az újabb kórokozók bejutásának, különböző anyagok, esetleg ami van az óvszeren, maga a síkosító összetevője is irritálhat, ezáltal még inkább fokozódhat a gyulladás.

Ez valami kevert fertőzés lesz. Tuti nem allergia. Az allergia nem okoz alhasi fájdalmat, meg színes folyást. De mindkettőtöket kezelni kell!

Amennyiben nem látnak el orvosnál, bár ilyen esetben el kéne, mert ha ebből kialakul egy felszálló fertőzés, az petefészek vagy méhgyulladást okozhat. De ha netán mégsem. Akkor mondd el a tüneteidet az orvosnak telefonba és kérd meg, hogy írjanak fel mind gombaölőt, mind bakteriális fertőzésre szájon át szedhető gyógyszert neked is és a barátodnak is. A kezelés végéig rá se nézzetek egymásra, ha vége a kezelésnek, eltelt 3-4 nap és mindketten rendben vagytok, akkor lehet elkezdeni újra nemi életet élni.

Ha nem hajlandóak így gyógyszert felírni, akkor olyan szert szerezz be a patikába, ami mind gombára, mind baktériumra jó, ugyanilyen szert krémbe pedig a barátodnak, a krémet pedig használd te is. A nemi életet pedig ugyanúgy a kezelés leteltével pár nappal lehet elkezdeni. Ha pedig semmi tünet, akkor használj hüvelyflóra helyreállítót.

2020. ápr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ecetes irrigálás a hüvelyben. Az ecet higitása: 0,5 l 10%-os ecethez 0,6 l víz. Ha tudod tartsd bent kicsit. Kimosni nem kell. Ha belül csíp akkor a zuhanycsővel mosd ki.
2022. nov. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!