Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális az ha 17-18 éves...

Normális az ha 17-18 éves koromban két miómám van?

Figyelt kérdés

Kb egy éve voltam nőgyógyásznál és ultrahangon talált látott két méhmiómát. Ez mikor okozhat problémát? Normális ha 18 évesen van ilyenem?

Valamint úgy vettem észre hogy fél éve 10 napok telnek el kb a menstruációim között, amik 10-15-20 napig tartanak és az első három napon nagyon fájdalmasak. Utánaolvastam de vagy nagyon ijesztő dolgokat találtam vagy semmit.



2020. ápr. 7. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Masik orvoshoz kene menni. Elvileg kesobb kezd el kialakulni. Hormonszintet kene nezni, es normal esetben ugyan nem tesz jot a hormontabletta, de ha a hormonjaid a fejuk tetejen allnak, akkor csak jobb lehet.

Ne felj, de majd ha ez a rendkivuli allapot veget ert, egy masik orvossal vizsgaltasd ki. Maganorvossal, ha kell.

2020. ápr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez az orvos csak annyit ajánlott hogy évente menjek vizsgálatra, hogy növekszenek e. Magánrendelésre mentem először is. De ő nem ajánlott semmilyen gyógyszert.

Így is váltsak?

Sajnos nem vagyok túl gyakorlott ebben és nincs aki tippet adjon.

2020. ápr. 7. 12:47
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
Semmilyen korban nem normális a mióma. Nem mondott semmit, hogy milyen gyakran kell ellenőriztetni? A menstruációs rendellenességet is ez okozza. Vissza kell menned az orvoshoz, valószínűleg műteni kell.
2020. ápr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Normál esetben elég lenne az ellenőrzés, de mivel nálad panaszokat okoz érdemes lenne komolyabb vizsgálatokat is csinálni. Gyógyszer nincs rá, csak sebészeti úton tudják eltávolítani. Nálad nagyon korai is, általában a 25-30. életév után alakul ki, már csak ezért is komolyabban kellene venni.
2020. ápr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Évente menjek vissza, és vezessek menstruációs naptárat, hogy lássuk mennyire okoz gondot. De úgy tudom ez nem ritka betegség, sok nőnél ki sem derül.

Mindig is normális ciklusom volt, tavaly nyáron vagy egy kicsit korábban kezdett furán viselkedni, de az nem volt túl zavaró.

2020. ápr. 7. 13:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen kell műteni. Ha be is kell avatkozni,akkor is létezik olyan, hogy mióma embolizáció, amit radiológus végez. A műtétnél jobb!
2020. ápr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 7. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!