Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rákszűrés eredménye: atypusos...

Rákszűrés eredménye: atypusos sejtek illetve egyéb rovatban hyperkeratosis. Ez nagyon rosszat jelent?

Figyelt kérdés

A leleten 6 hónapot ír szoros szoros cytológia kontrollra és HPV tipizálást. Az orvosom azt mondta 3-4 hónap múlva menjek vissza kontrollra. Ezt nem szokták ilyenkor rögtön megcsinálni? A tavalyi (pontosan 2019.07. havi eredményem P2 lett).

Ha HPV akkor azzal mit csinálnak? Páromat kell ilyenkor vizsgálni? Nagyon be vagyok most parázva... Egyébként panasz miatt mentem, ágyéki részén néha tompán fáj. Az UH semmit nem mutatott, de a rákszűrést, ha már ott voltam megcsináltattam.



2020. ápr. 7. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyfokú gyulladás hatására a méhszájon lévő el nem szarusodó laphám keménnyé válik, átalakul, egy ún. szaruréteget fejleszt. Ez általában HPV fertőzés esetén alakul ki. Immunerősítő kezelés és szoros kontroll javasolt. HPV tipizálás is indokolt
2020. ápr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vagyis?
2020. ápr. 7. 23:29
 3/4 anonim ***** válasza:
összefüggés van a HPV és a méhnyakrák között, ezért azt fogják vizsgálni, hogy okozott-e sejtelváltozást a HPV
2020. ápr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezt értem. De én azt kérdeztem, hogy ennyi időt szoktak-e hagyni a kontrollra, illetve hogy ez még lehet-e valami gyulladás, vagy nem rákot okozó hpv miatt, vagy ez már rákmegelőző állapot?
2020. ápr. 8. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!