Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » E-coli hüvelyben okozhat...

E-coli hüvelyben okozhat meddőgéset?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Magánorvosnál a hüvelyi váladék tenyészetem e-colit mutatott ki amiről ötletem sincs hogy kerülhetett be, mert ügyelek nagyon a higiéniára. sztk-s szűréseken voltam korábban ahol csak vegyes baci / és streptococcus jött ki, nem tudom hogy ez utána lett, vagy sztk-n nem szűrték. (de már fél éve tart ez a prodecúra vagy kicsivel több..)

Még várok pár eredményre azért nem tudok visszamenni, de elfogott kicsit a pánik hogy ez mennyire súlyos. Próbáltam neten olvasni pár topikot de sok mindent nem találtam hogy a hüvelyben mit okoz, inkább húgyúti problémákról, hasmenés stb olvastam. Nekem a néha fájdalmas együttlét (nem mindig) és viszketés a tünet. (kívül, belül, de ez sem állandó érzés, csak előjön főleg menszesz után).

Egyik fórumon olvastam még régebbi topik volt, hogy egy lány írta hogy az orvosa mondta hogy meddőséget okozhat ha hüvelyben van. tudom hogy ezek a neten olvasott infók nem 100%osak, én is a dokit akartam hívni csak most le vannak terhelve és nem sikerült még egyeztetnem velük, csak addig is meg akarok nyugodni hogy nincs-e baj. Szeretnék majd gyereket később, és elkezdtem parázni hogy mióta lehet-e bennem ez a baci, okozhat e meddőséget, stb. úgyhogy eléggé félek tőle. Valaki esetleg tud erről valamit?


2020. ápr. 7. 19:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Nyilván ez abban az esetben igaz, ha egy ilyen jellegű fertőzés felszálló fertőzést okoz és petefészek vagy méhgyulladást okoz és minden kezelés nélkül zajlik le. Bár utóbbi esetben már kórházba kerül az illető. Ilyenkor előfordulhat, hogy ez akár kihatással lehet a szervezetre. De azért, mert most egy ilyen kórokozótól szenvedsz, az nem jelenti azt, hogy meddő leszel. Ez a fertőzés a hüvelyedben van, ha kezelve vagy, nem jut el a terhességgel érintett szervedig.

Viszont nem ártana a párodat is kikezelni, mert lehet, hogy pont ő az, akitől elkaptad ezt a kórokozót...

2020. ápr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!