Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló tabletta abbahag...

Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után alhasi fájdalom?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 hete hagytam abba a fogamzásgátlót, mert már nem szeretném szedni, azonban most ovuláció környékén nagyon fáj az alhasam és pisilés közben mintha szakadna ki az egész alhasam. Olyan, mintha mindkét petefészkem és a méhem (vagy húgyhólyag) érezném, nagyon tud fájni. Nem csíp a vizelet, nem ég alul, nem véres a vizeletem, csak nagyon rossz a folyamatos alhasi fájdalom ami pisilés közben tényleg rosszabb. Lehet köze ennek a gyógyszer elhagyásához?(5 évig szedtem folyamatosan 1-2 hónap kihagyással)

23L


2020. ápr. 21. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem ugyanez volt a tünetem az első pár hónapban a tabletta abbahagyása után. Elmentem orvoshoz, aki megnézte ultrahanggal, azt mondta, hogy ha évekig elnyomod hormonnal a petefészek működését, akkor így indulnak be. Szóval ez kb 3-6 hónapig teljesen normális.

2020. ápr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Már féltem, hogy valami bajom van. Remélem akkor hamar elmúlik!

Érdekes, mert a gyógyszerközi szünetekben (2 évente tartottam minimum 1-2 hónap szünetet) és akkor nem volt ilyen tünetem...

2020. ápr. 22. 17:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem mindenki reagál így, es ugye minden nőnek változik a saját hormonrendszere, nyilván ezért is lehet, hogy pl. egy tabletta évekig beválik, aztán meg nem, mert változunk mi is. Nekem még ovulációs mellfajdalmam is volt most, pedig eddig nem volt ez jellemző, de ez van :)
2020. ápr. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!