Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelyi ultrahang is kimutatha...

Hüvelyi ultrahang is kimutathatja, ha valakinek bélgyulladása van?

Figyelt kérdés

Ma kismedence gyulladást diagnosztizált az orvosom, de annyira vegyes tüneteim vannak(hasi görcs, főleg a jobb oldalon, csípő vizelet) hogy kicsit izgulok, hogy vajon jól diagnosztizált-e vagy csak azért mondta rá hogy nőgyógyászati mert oda mentem. 😀

Ha mégse nőgyógyászati gondom lenne, akkor azt vizsgálatnál és hüvelyi uh-nál ki lehetne szűrni ugye?


Tudom,kicsit túlparázom, csak meg vagyok ilyedve, még soha nem voltak ilyen tüneteim és nem akarok feleslegesen sok gyógyszert szedni vagy véletlenül azokkal rontani valamin. Előre is köszönöm a választ.


2020. ápr. 28. 00:17
 1/3 anonim ***** válasza:
A kismedence gyulladást könnyedén diagnosztizálja egy szakorvos,nem kell aggódnod ,hogy téves. A bélgyulladás nem is okozna csipő vizeletet, és a székleteddel lenne problémád.Jobbulást
2020. ápr. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem, a bélgyulladást hüvelyi UH-val, nagy eséllyel nem lehet kiszűrni


a csípő vizelettel keresd fel a háziorvosodat, mert az arra utal, hogy húgyúti gondjaid is vannak, de tájékoztasd, hogy kaptál már antibiotikumot


és, ha nem vagy vesekőre hajlamos, akkor 5-6 napig emeld meg a napi C-vitamin beviteledet legalább 2*3g-ra (felesleg kiürül a vizelettel, de a bacik nem szeretik) illetve a folyadékbeviteled is minimum napi 4 liter legyen


de ha a hüvelyi UH szerint kismedence gyulladást állapított meg az orvos, akkor az van - a nőgyógyászod legalább 10 évig tanulta a szakmát


és a szex az felejtős legalább a tünetek elmúlása +2 hét, és a partnered is menjen orvoshoz

2020. ápr. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, hólyaggyulladásom is van. Úgy kaptam gyógyszert hogy dalacint a kismedence gyulladásra és monuralt a hólyaggyulladásra.

Ez a másik ami miatt ideges vagyok, még nem kellett kevernem antibiotikumot.

A háziorvossal már beszéltem, ő küldött tovább nőgyógyászhoz.

2020. ápr. 28. 00:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!