Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valamiért már 2 hónapja...

Valamiért már 2 hónapja folyamatosan pattanásos/göbös a homlokom. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Alapjáraton normális arcbőröm van. 19 éves vagyok, sosem volt pattanásom vagy miteszerem. Tiszta arcom van, nem kezelem semmivel, nem mentem semmivel, nem sminkelem magam. Azért a nők egészsége kategóriába tettem ezt a kérdést mert egy ideje elő szoktak jönni apró göböcskék mielőtt menstruálok. A menstruációm végeztével ezek elmúltak. Most, körülbelül 2 hónapja folyamatosan megvannak. Nem tudom minek nevezhetném őket. Mert nem fehéredik meg a tetejük és nem érnek meg mint egy pattanás, még csak nem is pirosodnak meg. Kis dudorodások, aprók, amiket ha megnyomok vagy jön ki belőle fehér cucc, vagy nem. Nagyon zavarnak, sokszor elkaparom őket, önkéntelenül . Próbálom egy nap többször is mosni az arcom, bár ezek csak a homlokomon vannak. Esetleg valami ötlet hogy mik ezek? Mit csináljak velük?

19 vagyok, lány, kb 4-5 éve menstrualok, rendszeresen. Nem tudom ha ez fontos-e.



2020. máj. 4. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezek komedók, vagyis zárt mitesszerek. A jó bőrápolási rutinhoz javaslom Tajti Ildi blogját és videóit. A lényeg, hogy se alkoholos termékeket, se szappant ne használj, mert ezektől még több faggyú termelődik, ami eltömíti a pórusaid, ebből lesz a mitesszer. Használj rá valamilyen hámlasztót, AHA,BHA vagy retinolt. Nagyon fontos a megfelelő hidratáló és a fényvédelem.
2020. máj. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
Ez a máj/epe problémáját jelenti legvalószinübben. Arra keress magadnak valami gyôgyírt.
2020. máj. 5. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Liz* ***** válasza:
100%
Patikbán kapható Akneroxid nevezetű krémet ajánlom, az én makacs pattanásaimat csak ez tudta eltűntetni. Nem drága és sokáig elég, mert ajánlott csak a pattanásos területre kenni, mert nagyon szárít sajnos. Ajánlott hidratáló krém fölé használni.
2020. máj. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! A második hozzászólótól szeretném megkérdezni hogy hogyan jutott erre a következtetésre, hogy a májamnak/epémnek van baja?
2020. máj. 5. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!