Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi bajom lehet?

Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

18 vagyok, és majdnem 7 éve már, hogy menstruálok. Az egész tök okésan kezdődött, kicsit hosszú, de szabályos ciklusokkal, minden hónapban megjött.

Aztán egy idő után rendszertelenné vált, és hol túl korán, hol túl későn jött meg (ekkor voltam olyan 13-15 éves).

Majd ahogy felkerültem gimibe, el kezdett néha kimaradni egy-egy hónap. A június pl 3 éve mindig kimarad, de egyszer kimaradt már az augusztus is (16 éves koromban), meg van, hogy a többi évszakban is gondjaim vannak. Az idei tanévben kimaradt az október, és most az április. És mindig egyre több idő telik el köztük, ha még is jön 2 egymást követő hónapban. Pl, ha 8.-a környékén jön meg egyik hónapban, akkor 25.-énél előbb nem nagyon várható a következő.

Erősségre is változott. Régen erősebb volt, kb 7 napig tartott egy menstruációm, és az 1. 3-4 nap volt a "vészes". Idén viszont gyenge, de tovább tart: van, hogy el múlik 5-6 nap alatt, de általában ilyen 7-12 napig tart, kb a 4.-5. napon vérzek rendesen, a többi napon csak maszatolok.

Görcsök:régen rosszabbak voltak, de mostanában is érzem őket, a mellfeszülés kicsit enyhébb, a kaja sóvárgás szintén enyhébb, a hangulatingadozások nem számottevően. Viszont nagyon durva hasmenés jön rám a vérzést megelőző kb 5 napban, és ez az egész menstruáció alatt kitárt. Illetve erőtlen vagyok, szédülök, és hányingerem van, napok óta.



2020. máj. 8. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Menj el majd nőgyógyászhoz. Ki kell vizsgálni, ultrahang, hormonok stb.
2020. máj. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Menj el kérlek dokihoz, ha nem voltál meg lehetőleg magánhoz és nőhöz menj.

Ha fontos az egészséged, szeretnél gyereket, meg kellene nézetni, mert ha ilyen fiatalon kimaradgat az nem normális.

2020. máj. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Magasságod és a testtömeged mennyi?
2020. máj. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1 és 2 köszi, majd szeretnék elmenni, valamikor sort kerítek majd rá, miután vége a tanévnek.

#3 165 cm és 65 kg. Egyébként a rekordsúlyom 75 volt, amikor karácsony táján elengedtem magam, ennél többre sose híztam. Jelenleg épp fogyni próbálok: 70 voltam március elején. Nem éheztetem magam, napi kb 4-5* eszem, húst, gyümölcsöt, zöldséget is, meg (sajnos nem sajnos) édességet is. Üdítőket, alkoholt nem fogyasztók rendszeresen (kb heti 1-2* iszok egy pohár szörpöt, és kb havonta egy felest+ egy pohár sört), nem dohányzom.

2020. máj. 8. 14:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Menj el nőgyógyászhoz és endokrinológushoz!


Pontosan hogyan fogyózol?

Napi étrended mi? Sport?

Ruhaméreted mekkora? 38-40?

2020. máj. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Semmi komolyat nem csinálok:

kaja: reggeli: 2-3 tojás mexikói szósszal/erős pistával, vagy egy tál műzli ebéd: 1 tál főtt étel, ami épp van, általában ez főzelék, vagy valamilyen hús rizzsel/hagymás krumplival, ehhez általában eszek savanyúságot/céklát/ecetes almapaprikát délután szoktam nassolni, ilyenkor eszek egy csík csokit és/vagy egy db gyümölcsöt (pl körtét/banánt), ha nagyon éhes vagyok, van, hogy 5-7 óra közt eszem az ebédből. Vacsora: kb 7-10 közt szoktam enni: vagy valamilyen tojásos kaját csinálok, vagy megkenek egy puffasztott rizses korongot pástétommal, és rakok rá, ami jól esik (általában sajt, erős paprika, fokhagyma, kolbász (nem mind egyszerre, de ezek valamilyen kombinációja)

Sport: hétfőn van több, mint 1 óra lyukasórám, ez alatt szoktam biciklizni. A többi nap a kutyával szoktam focizni az udvaron olyan 10-30 percet. Néha megyek random napokon tekerni, ha van kedvem (kb heti 2*), nagyjából fél-1 órára. Hétvégén anyával szoktam tollasozni/biciklizni kb másfél órát.

2020. máj. 8. 15:23
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja, upsz, kimaradt a ruhaméret. Általában 38-as, de újabban 36-os ruháim is vannak (főleg felsőkben). Néha van, hogy kell a 40-es, ha kínaiban vásárolok, ott általában kisebbek a méretek.
2020. máj. 8. 15:24
 8/11 anonim ***** válasza:
Az endokrinológiai eredmény után keress fel majd egy dietetikust is!
2020. máj. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ajaj...ekkora nagy a baj velem?

Nem gondoltam volna, hogy ilyen rossz, ahogy eszem

2020. máj. 8. 15:28
 10/11 anonim ***** válasza:
Keress fel nőgyógyászt ahol hüvelyi ultrahangot végeznek,és egy endokrinológust,nincs e gond a pajzsmirigyeddel..
2020. máj. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!