Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi okozhatja a tüneteimet?...

Mi okozhatja a tüneteimet? Mit nem vesznek észre az orvosaim? Járt már más is így?

Figyelt kérdés
Jelenleg már 5 hete küzdök állandó vizelési ingerrel, ami teljes mértékben megnehezíti a mindennapjaimat és aludni is alig tudok tőle. (Közvetlenül vizeletürítés után sem múlik az érzés.) Kezdetben égő érzés kísérte. A háziorvos írt fel rá antibiotikumot, ami az égő érzést elmulasztotta, de az állandó, sürgető vizelési ingert nem. Voltam urológián, ahol ultrahangot és vizelettenyésztést csináltak, de mindkettő negatív lett. Ezután nőgyógyászhoz fordultam, aki megvizsgált és szintén csinált ultrahangot, de ő sem látott semmilyen elváltozást. Probiotikumot és bersanolt írtak fel. Viszont a tüneteim azóta sem enyhülnek. Teljesen tanácstalan vagyok. Hova fordulhatnék még ezek után? Nagyon félek, hogy csak nem vesznek észre valamit. Épp családalapítás előtt állunk a párommal, ezért aggaszt különösen ez a probléma.

2020. máj. 13. 10:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%

Vegyél a gyógyszertárban Urogint. Elmúlik tőle.

Nem lehet amúgy pszichés dolog miatt?

2020. máj. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Lehet ez a problémád. Én mindenképpen urológus felkeresését javaslom. Sajnálom, hogy első körben kaptál antibigyót, előtte illett volna vizeletvizsgálatot ( van-e benne genny, baci) végezni.

Urológus tud végezni spec. vizsgálatokat, amiket szükségesnek tart( hólyagtükrözés, uroflowmetria)

2020. máj. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Az urológus egyáltalán nem vett engem komolyan. Kb. azt mondta, hogy "női hiszti". Szó szerint azt mondta, hogy ha a vizelet tenyésztés negatív lesz, akkor ne menjek vissza hozzá. Ezért mentem utána nődokihoz. :/ De jó a link, amit küldtél, kb. tényleg ez van nekem..
2020. máj. 13. 12:46
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Sajnálom, és elkeserít ez a hozzáállás az urológus részéről. Esetleg magánrendelés? Ahol pl. el is mondhatod, hogy olvastál az IC-ről. Debrecenben Dr Benyó Mátyást nagyom tudom ajánlani vagy Budapesten Dr Kubik Andrást.
2020. máj. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
A vicc és az igazán szomorú az, hogy magánrendelésen voltam urológián és nőgyógyászaton is. :(
2020. máj. 13. 16:48
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Kenettenyésztést csináltatott a nőgyógyász?

Nekem is hasonló gondjaim voltak: vizelési inger, csípő érzés. Az urológiával én sem jártam sikerrel, a vizelet eredménye negatív lett, továbbhajtottak a nődokihoz. Ő egyből hüvelykenetet vett / szintén magán /, elküldte tenyésztésre, és kiderült hogy bakteriális fertőzés a kandida. 4 féle antibiotikumot szedtem, mire kitakarodott a baktérium. A gomba sajna nem: arra további gyógyszert kell szedni. A hólyagproblémákat nekem a baktérium okozta/ Staphylococcus aureus /, és ezek meg is szűntek.

2020. máj. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Kenettenyésztést nem csinált a nődoki, pedig kifejezetten kértem, de azt mondta, hogy felesleges, mert ez urológiai probléma és menjek vissza oda. A kérdés kiírása óta ezt meg is tettem, ahol további vizsgálat és minden egyéb nélkül kaptam egy újabb antibiotikumot. Mára már ez is elfogyott. Valamelyest enyhültek, de nem múltak el a tüneteim. Mindkét orvos magán volt, s még így sem kaptam (szerintem) normális ellátást. Jövő héten tervezek visszamenni a nőgyógyászhoz..
2020. máj. 22. 17:06
 8/21 A kérdező kommentje:
Kandida tesztet egyébként vettem a gyógyszertárban és az negatív lett. Bár nem tudom, hogy ezek a tesztek mennyire megbízhatók. Párom is volt teljes urológiai kivizsgáláson, 4 féle kórokozóra tesztelték és mindenre negatív lett.
2020. máj. 22. 17:08
 9/21 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is volt hasonló nem rég, en is urologiara mentem először 3x csinaltak bakterium tenyesztest, minden negatív...majd mentem nőgyógyászhoz 3 cytologia is negatív fel év alatt. Aztán elegem lett elmentem megint nogyogyaszhoz és mondtam h csináljon STD szűrést (maganban). Elmondta h tulaggodom és felesleges (előtte egy évig minden doki ezt mondta) és mar egy éve mindenfele kupokat és gyógyszereket írtak fel ami max kicsit enyhített a tünetek en de pár hét alatt vissza is jött. Szóval mondtam h nem érdekel, csinálja meg az STD-t kifizetem. Pozitív lett, 10 nap antibiotikum és utána el is múlt teljesen. Előtte egy évig jartam havonta orvoshoz, de biztos csak bekepzelem....
2020. máj. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Ne hagyd magad, hogy lerázzanak, mint ahogy 9-es is írta. Sajnos, hajlamosak labdának nézni a betegeket, dobálni ide-oda.

Szomorú, hogy magánrendelőben is már így állnak a pácienshez, pedig ott még tarifa is van, nem kevés...

Sokféle kórokozó van, és nem mindegy, milyen antibiotikumot szed az ember, mert az egyik fajtára hat, másikra nem.

Én már március elejétől küszködtem, úgy éreztem magam, mint a kísérleti nyuszi / antibiotikumok,hüvelykrémek /. Mint ahogy írtam, nagy nehezen a bacitól megszabadítottak, de a kandidát még kezeljük / baromi drága, erős kapszulával, Diflucan a neve /. 2 hét múlva ismét vissza a nőgyógyászhoz. Hála az Égnek, elég lelkiismeretes. Nagyon szeretném már végleg letudni ezt az egészet. Nehezen kezelhető, amiket összeszedtem, és azt mondta az orvos, hogy rengeteg Staphylococcus-os fertőzött van mostanság, és ez a fajta a legtöbb antibiotikumra rezisztenssé vált. A kandida meg a másik kemény dió.

Sajnos, az én szervezetem meg védtelenebb a fertőzésekkel szemben, mert az immunrendszeremet már egy ideje gyógyszerrel gyengítik. Egyelőre, legalábbis.

Szóval, "rágd a fülét" a nődokinak, ahogy mondani szokták, hogy lépjen végre...

2020. máj. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!