Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menzesznél ilyen esetben ez...

Menzesznél ilyen esetben ez normális?

Figyelt kérdés

17 éves korom óta szedek fogamzásgátlót, nőgyógyász írta fel anno nagyon elhúzódó menzesz miatt. Ez 6 éve volt.


Tavaly decemberben abbahagytam a tabletta szedését. Sokszor volt erős migrénes fejfájásom, azt reméltem, hogy így a gyakorisága vagy legalább a fájdalom intenzitása csökkenni fog.


Ez nem így lett, négy hónap után is ugyanannyiszor és ugyanannyira fájt a fejem, ráadásul a menzeszhez kapcsolódó egyéb rég nem látott tünet is megjelent. Alhasi görcs, hányinger, hasmenés, rossz közérzet, pattanások, falásrohamok, hangulatingadozás, mint mielőtt először elkezdtem szedni a tablettát.


Elegem lett, megint kiírattam a fogamzásgátlót és április elején elkezdtem szedni, egy héttel azután, hogy megjött a menzeszem, ami azóta se múlt el. Eleinte nem is kellett betét, de két hete arra is szükségem van. Nagyon rossz a közérzetem, legszívesebben egész nap fel se kelnék, de muszáj dolgoznom.


A kérdésem röviden:

Fogamzásgátló abbahagyása után négy hónappal az első menzesznél normális, hogy több, mint egy hónapig tart és pár hét után egyre erősebb a vérzés annak ellenére, hogy már több, mint egy hónapja ismét szedem a fogamzásgátlót? (Még most sem mondanám azért erősnek.)



2020. máj. 13. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit írok hogy semmiképp sem szednék fogamzásgátlót. Többet árt mint használ.

Azért ilyen a menstruációd mert megint elkezdted szedni és az abbahagyás után se tudott normálisan helyrejönni, most megint adtál neki egy adaggal.

2020. máj. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább az a gond, hogy egy héttel a menstruáció után kezdted el újra szedni. Így a már megkezdődött ciklusba bekavart a bogyó.
2020. máj. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A fogalmzásgátló miatt ugye nincs menstruáció, csak megvonásos vérzés. A 2 nem ugyanaz. Magyarul a probléma okát kellett volna anno kideríteni, nem elnyomni gyógyszerrel. Hagyd abba a gyógyszer szedését és keress fel egy normális nőgyógyászt, aki nem fogamzásgátlóval akarja megoldani a gondodat. Lehet, hogy most a fogamzásgátló rossz időben való szedése is bezavar, de mint írtam, oka volt/van az elhúzódásnak, amit a fogamzásgátló nem old meg, csak elfedi a megvonásos vérzés által.
2020. máj. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azért kellett elkezdenem szedni, mert nagyon rendszertelen volt a menstruációm. Épphogy 11 éves voltam, mikor először megjött. Azóta többször is kimaradt akár évekig is, és amikor megjött, akkor egy hétig olyan erős vérzésem volt, hogy lehetetlen volt iskolába mennem, és annyira fájt a hasam, hogy sokszor felállni se tudtam, egyenesen járni meg pláne nem. Aztán többször is előfordult, hogy hetekig megvolt. Először más gyógyszert írt fel a nőgyógyász, azt csak egy hétig kellett szedni, de csak addig volt jó, amíg szedtem. Azért írt fel fogamzásgátlót, mert azt hosszú távon is alkalmazhatom.


Elolvastam a betegtájékoztatót, ismerem a lehetséges mellékhatásokat. Mióta először elkezdtem szedni, rosszabb lett a migrénem, a libidóm nulla és anno híztam is tőle, de még mindig jobb, mint előtte. Kivéve persze ezt a mostani helyzetet.


Tudom, hogy nem jó szedni, de számomra nem szedni még rosszabb.


Nem írtam le, de kellett volna, hogy PCOS-em és pajzsmirigy alulműködésem is van, ezekre kaptam gyógyszert, és tartom a diétát is.

2020. máj. 13. 11:48
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor se fogamzásgátló kell, főleg ilyen problémára mert nem megoldja hanem elfedi és ront a helyzeten. De te tudod. Később ebből más gond is lehet.
2020. máj. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. El fogok menni egy másik nőgyógyászhoz, amikor lesz rá lehetőségem. De addig akár hónapok is eltelhetnek, és nem tudom, hogy most mit csináljak. Nagyon elegem van ebből a vérzésből. Egyáltalán nem vagyok hozzászokva, amíg szedtem a fogamzásgátlót, sose jött meg. (Cerazette-et szedek, ennél normális, ha nem jön meg.) Nagyon rosszul érzem magam, nemcsak fizikailag.
2020. máj. 13. 12:26
 7/12 anonim ***** válasza:
Minél előbb keress másik orvost és menj el hozzá. Sok magándoki dolgozik már.
2020. máj. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Lehet, de sajnos én is dolgozok, reggel hattól délután négyig, plusz az utazás. Jelenleg nem tudok elmenni dokihoz, mert ha bármilyen okból nem megyek be egy nap dolgozni (doki, betegség, szabadság), akkor kötelezően otthon kell maradnom két hétig. Ennyi szabadságot nem pazarolhatok el, mert az egyetem miatt minden napra szükség van.


Remélem hamarosan feloldja ezt az idióta szabályt a cég. Nem is értem, pedig nem egy kis cégéről van szó, és nem 1-2 emberről. :/

2020. máj. 13. 13:49
 9/12 anonim ***** válasza:
Neked egy nőgyógyászendokrinológushoz felkeresése szerencsésebb lenne.
2020. máj. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha nőgyógyászendokrinológushoz megyek, akkor sima endokrinológushoz is kell járnom továbbra is?
2020. máj. 13. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!