Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha ma elfogy a fogamzásgátlóm...

Ha ma elfogy a fogamzásgátlóm és abba hagyom lesz valami gondom tőle?

Figyelt kérdés

Kb 9 éve szedem sose szüneteltettem, párommal vége egy ideje és nem is szeretnék most senkit.

Úgy gondolom így felesleges lenne szednem, nem terhelném magam.


Hízhatok vagy lehet valami komolyabb bajom is?



2020. máj. 15. 10:41
 1/10 anonim válasza:

Ez mindenkinél más, pont mint a fogamazásgátló szedése. Mindenkinél más mellékhatásokat okoz. Valószínűleg meg fog zavarodni a hormonrendszered, lehet hogy pár hónapig nem jön meg. Ez normális. Ha továbbra sem jön meg vagy bármi tüneted lenne akkor menj orvoshoz, de egyébként komolyabb, hosszú távú bajod nem hiszem, hogy lenne tőle.

Én 4 évig szedtem és azt leszámítva, hogy 2 hónapig nem jött meg, meg utána pár hónapig kicsit rendszertelenül jött meg, semmi bajom nem volt.

2020. máj. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amit én észrevettem, hogy ismét rengeteg pattanásom lett, nekem a gyógyszer tartja kordában.

De ha a szedés előtt nem volt ilyen problémád téged ez nem fog érinteni.

2020. máj. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Konzultálj házi orvossal!
2020. máj. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Eleggé pattanásos voltam előtte is, házi orvos nem ad tanácsot ilyenben csak nőgyógyász sajna.
2020. máj. 15. 11:50
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

A gyógyszer abbahagyása miatt lenne bajod?

Nem, attól, hogy nem terheled magad tovább feleslegesen hormonokkal, semmi bajod nem lesz.

2020. máj. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én sokkal jobban érzem magam, mióta abbahagytam. Az első hetekben fájt picit a fejem,de ez hamar elmúlt. Az összes mellékhatás megszűnt. Nem is akarom soha szedni.
2020. máj. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én annyira rosszul lettem, hogy a sürgősségin kötöttem ki, aztán elzavartak, hogy szedjem a fogamzásgátlót.
2020. máj. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
En kb 6 evig szedtem kisebb megszakitasokkal, most 5 honapja hagytam abba, azota en is pattanasosabb vagyok es mikor megjon akkor nagyon-nagyon verzek. De nem banom hogy abbahagytam.
2020. máj. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az #5-össel értek egyet. Mesterséges hormonokat bevinni a szervezetbe nem normális. Anno PCO-s voltam, minden doki úgy akart "gyógyítani", hogy fogamzásgátlót írt volna fel, ami max. elfedi a betegséget, de nem gyógyítja. Szerintem az ember totál szembe megy a természettel, mikor fogamzásgátlót szed, úgyhogy bármi mellékhatása lesz is, hogy lejössz a szerről, jól teszed.
2020. jún. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok szintén pcos-es
2020. jún. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!