Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ebben az esetben mi miatt...

Ebben az esetben mi miatt vagyok hisztis?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szedek, ma veszem be az utolsó aktív tablettát. Már pár napja erőteljesen premenstruálok, éhezem és hisztis vagyok :D

Persze tudom, hogy nincs alapja és csak a hormonjaim miatt vagyok ilyen, ezért nem is mutatom ki, csak itt puffogok csendben :D

Nagyon mesés állapot, imádom.


Próbáltam utánaolvasni, valamelyik oldal szerint ilyenkor megugrik a progeszteron-szint, valamelyik szerint meg pont leesik és amiatt áll az ember lánya fejre.


Viszont ezek mind "igazi" menstruációról szólnak, nem vagyok biztos benne hogy a tabletta miatt mennyire más a helyzet nálam.


Mi okozza?


2020. máj. 15. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is tapasztalom magamon a ciklus "tüneteit" fogamzásgátló mellett. Én is írtam már ki erről kérdést, arra nem válaszolt senki, kíváncsi vagyok hogy most megtudunk-e bármit.
2020. máj. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#3 Olyan röhejes dolgokon húzom fel ilyenkor magam, hogy már szégyellem :D


#1, te ilyenkor mit élsz át? Vagy komolyan azt hiszed, hogy történni fog bármi is?

2020. máj. 15. 11:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy írod a hormonok miatt van. Én már a menopausában vagyok, hidd el, lesz ez még rosszabb is:-) mert a hangulatingadozás sokkal rosszabb.
2020. máj. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az #1 és #3 válaszoló válaszait már törölték, nem a mostani #1-nek szól, természetesen :)
2020. máj. 15. 12:34
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, #3, de melyik? Leesik, vagy ilyenkor túltermelődik? :D
2020. máj. 15. 12:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ösztrogén esik, a progeszteron emelkedik. Menopausában pedig ugyan így van, azzal a különbséggel, hogy az ösztrogén teljesen lecsökken, ez okoz több tünetet is, nem csak idegességet, hangulatingadozást.
2020. máj. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom, milyen ez. Én 12 évig szedtem, az utolsó fél évben már annyira erősek voltak a mellékhatások, hogy abbahagytam. Az egyik ilyen az volt, hogy kb mindenen elsirtam magam és olyan feszült voltam a tablettamentes héten, hogy mindenre ugrottam. Mióta abbahagytam sokkal normálisabb vagyok 😅😅😅
2020. máj. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!