Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi az oka a visszatérő fertőzé...

Mi az oka a visszatérő fertőzéseimnek? Miért nem sikerül kigyógyulni? Mi okozza a külső viszketést?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Röviden felvázolva tavaly nyár óta vannak visszatérő panaszaim, akkoriban használtam nuvaring hüvelygyűrűt , így lehet részben az volt a ludas. Tipikus, égő viszkető , fájdalmas együttlét. Akkor kijött hogy baktérium és gomba is van, számtalan kúpot, kezelést végig csináltam- gomba már több teszt óta nincs, baktériumra meg mindig más jön ki.(a gyűrűt elhagytam, és óvszerre váltottunk).

Hol streptococcus agalactiae, most legutóbb csak e-coli jött ki- ezt se értem hogy miért mindig más? A partnerem is kezelve volt, mindketten túl vagyunk 2 csomag antibiotikumon (én hármat is szedtem), azalatt vagy röviden azután jó de mindig visszajön.

Elmentem magánorvoshoz aki az ecolit állapította meg, illetve csinált std szűrést de minden negatív lett. Kiderült hogy egy kisebb méhszájsebem is van, és szerinte az okozza a folyamatos baktérium elszaporodást ; a tüneteim: együttlét után 1-2 napig tartó viszketés (olykor belül) de főleg kívül a szeméremtesten és környékén, valamint enyhe külső érzékeny fájdalom, de 1-2 nap után "megnyugszik" a dolog és nem érzek semmit. Óvszert használunk és gondolkoztam hogy arra vagyok allergiás? De latexmenteset használunk és régen is a kapcsolatunk elején is gumit használtunk , és attól nem volt semmi ilyen. Illetve próbáltam figyelni kontakt allergiákat, pl. bio mosószerre váltottam, nem használok tisztasági betétet, de a tünetek ugyanúgy megvannak.Páromnak semmi negatív tünet, nem viszket, volt vizeletvizsgálaton az negatív lett, de a biztonság végett beszedte az antibiotikumot. Ja és gomba sincs jelenleg (több hónapja).

Kezdek megőrülni, mert 1 éve tart ez az állapot, és kellemetlen ezeket a tüneteket elviselnem. Megjegyzem hogy nagyon sok hüvelyflóra helyreállítót használtam, minden antibiotikum vagy kúpozás után. És a leletben is az jött ki legutóbb hogy normál a hüvelyflórám.


Egyszerűen azt sem értem ha külsőleg viszketek annak már mi köze a baktériumhoz vagy méhszájsebnek. És teljesen kétségbe vagyok esve hogy sose jövök ki ebből? Valaki volt hasonló cipőben, tud tanácsot adni?

24L



2020. máj. 17. 19:57
 1/9 A kérdező kommentje:

megjegyzem az orvos mondta hogy ha nem használ az ecolira kapott antibiotikum, akkor kezeltetni kell a méhszájsebet csak azt akkor érdemes ha lezárol a vírus mizéria- mondjuk nem értem miért ettől függ. csak attól félek hogy azután is beszedet velem még egy csomag antibiotikumot és 1 évben beszedni 4 . csomaggal sem túl normális... még a végén nem fog hatni mert antibiotikum "ellenes" leszek.

nem értem azt sem hogy a fagyasztást miért a vírus után lehet, lehet csak kórházban. de azt sem értem hogy a külsőleg érzett viszketésnek mi köze a méhszájsebnek

2020. máj. 17. 20:00
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem a méhszájseb okozta, a “végén” már rendszeresen vérzett is. Lézerezték + lefagyasztották, azóta minden panaszom elmúlt. Magánban meg kellene most is csinálniuk.
2020. máj. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hasonló a problémám, mint neked én is lassan egy éve küzdök. Nekem antibiotikum szedése miatt jött a gombás fertőzés, de csak nagyon rövid időre jöttem helyre állandóan visszatér. Most kenetet vettek, amiben nekem is ecolit mutattak ki. Nekem is viszket a szeméremtest külső része. Én is kaptam antibiotikumot: Sumetrolimot. 3 dobozzal kell beszednem, mivel hosszú elnyújtott kezelés kell. Még csak a héten kezdtem el, de mintha már enyhítené a tüneteket.

Érdekelne neked mit írtak fel és milyen adagot?

2020. máj. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is 1 éve szenvedek a viszketéssel,de nekem csak külső viszketés van. Amikor lent melegem van, vagy megjönni készül akkor erősebben viszketek. Én is végigjártam mindent ahová el lehetett menni orvoshoz. Voltam minden vizsgálaton, még vérvizsgálatot is végeztek.

Nekem nincs semmi bajom, még méhszéjsebem sem. Se gomba, se candida semmi. A nőgyógyász szerint makkegészséges vagyok lent. Azt modták, hogy a viszketésem oka a túsfürdők, szappanok, intim és tisztaságibetétek használata miatt van. Már elhagytam mindet, de még mindig viszketek.Ami segít az a Sudocrem kenőcs. Enyhíti a viszketést.

2020. máj. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha az együttlétek után 1-2 nappal viszketsz: próbálj latexmentes óvszert használni, hátha erre vagy érzékeny...
2020. aug. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Enis voltam hasonlo cipoben! Nekem kiderult ekcema :) csinaltak kremet kevertek ki azota azjo ra
2021. jan. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hogy vagy kérdező?
2022. márc. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom mar azota szerencsere meggyogyultam!
2022. márc. 26. 18:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi segített végül?
2022. márc. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!