Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van közületek olyan, akinek...

Van közületek olyan, akinek fibroadenomát találtak a mellében, és nem volt mintavétel?

Figyelt kérdés

Kb. egy évvel ezelőtt találtam egy csomót a mellemben. Természetesen nagyon bepánikoltam, és rohantam az orvoshoz. Ultrahangon megnézte a doki, azt mondta, semmi gond, ezek csak jóindulatú fibroadenomák (kiderült, hogy több is van, csak azok mélyebben, így nem lehet érezni), és hogy fiataloknál gyakran előfordul. További teendő nincs, 1 év múlva kontroll, ha nincs panasz.

A napokban voltam ismét, letelt az 1 év. Újra megvizsgált, diagnózis ugyanaz, az egyik picit nőtt, de amúgy semmi változás. A végén rá is kérdeztem, hogy biztosan nem szükséges semmi további vizsgálat, esetleg mammo vagy mintavétel? Azt mondta, hogy az én koromban az UH (28 vagyok) még pontos eredményt ad, ezért nincs szükség egyéb vizsgálatokra, mert ez biztosan fibroadenoma.


Viszont olvastam olyat, akinél szintén találtak ilyet, viszont elküldték biopsziára, hogy biztosan jóindulatú-e.


Van esetleg közöttetek olyan, akinél fibroadenomát diagnosztizáltak, de nem volt további vizsgálat? Ha igen, hány éves vagy?



2020. máj. 20. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, ez nagyon gyakori és csak akkor szúrják meg, ha nem teljesen biztosak benne.
2020. máj. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én is azzal nyugtatom magam, hogy ha az orvos már 2x is látta, és mind a 2 alkalkommal azt mondta, hogy biztosan fibro, akkor bizonyára úgy is van....


Csak hallottam olyat is, miszerint az UH nem zárja ki teljesen h rosszindulatú legyen.


Ezért kérdezem, hogy mennyire gyakori az, amikor nem csinálnak mintavételt, mert biztosra megmondják hogy jóindulatú?

2020. máj. 20. 17:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondták, hogy kb lehetetlen, hogy rosszindulatú legyen, de engem elküldtek biopsziára is. Azt mondták, hogy mindig két különböző módszerrel csekkolják, hogy 100%ig biztos legyen. De ezek szerint doki függő. Ha stresszel a dolog, akkor menj el máshoz is, én örültem volna a helyedben, hogy nem akarják megszúrni.
2020. máj. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nekem 2 éve találtak mintat vettek belőle és meg is műtöttek. Most áprilisban újra lett egy a bal mellemben elmentem ultrahangra nem tudtam hogy mintat is vesznek belőle , akkor mondta az ottani doki hogy meg kell várjam a kórházban a citologust hogy mintat vegyenek belőle, majd rá 2-3 hétre a jobb oldaliban is lett egy ma voltam vele ultrahangon és egyből mintat vettek abbol is ugyan akkorara nőtt mint a másik csak ez 2-3 hét alatt🤷🏻‍♀️ Ha meg lesz az eredmény utánna azt mondta a dokim hogy elojegyez műtétre.

21 vagyok.


Általában ha nem nő és nem okoz panaszt vagyis nem nyom/faj fél évenkénti- évenkénti kontroll elég. :) de ahogy az előttem szóló írja ez doki függő hogy kér e szövettant.

2020. máj. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A dokid biztos magában, neked is jobb hogy nem szurkálnak szét.:)
2020. máj. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem tudom, követed-e még a kérdést, kérdező, de én most ugyanebben a helyzetben vagyok. 24 évesen, pár hónapja kaptam UH alapján a diagnózist. Orvos csak annyit mondott, hogy fibroadenoma, évenkénti kontroll kell csak. Még meg is kérdeztem, hogy más teendő nincs-e vele, de még csak nem is említette a biopsziát. Nekem is fura volt, hogy csak az UH alapján megállapította ezt, nem tudom, mitévő legyek. Nálad történt azóta mintavétel?
2021. nov. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia! Idén is voltam ellenőrzésen, minden rendben, az egyik minimálisan nőtt. A doki továbbra is azt mondta, hogy elég az évenkénti kontroll, nincs egyéb teendő. Szóval azóta sincs mintavétel, idén már nem is stresszeltem ezen. Ha nem lenne biztos a dolgában, biztosan elküldött volna. Neked sem kell idegeskedni ;)
2021. nov. 8. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!