Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az alábbi tünetek utalhatnak...

Az alábbi tünetek utalhatnak pajzsmirigy alulműködésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az utóbbi időben éreztem nincs minden rendben, és picit utánaolvastam a dolgoknak, pajzsmirigyre gyanakszok. Szeretném, hogy aki ezzel képben van, írja le nekem a véleményét.

Az utóbbi időben brutálisan fáradt és álmos vagyok állandóan. Hiába alszok 7-8 órát, fáradtan ébredek, alig bírok kikelni az ágyból, semmi energiám nincs. Kedvetlennek érzem magam, elvagyok, de tudom, hogy nem ilyen szoktam lenni. Magamhoz képest nagyon fázékony vagyok egy jó ideje. A bőröm száraz, főleg a kezemen, a körmeim vékonyak, némelyik hosszan barázdált, ha picit hosszabb, nem tudják megtartani a géllakkot, vagy a műkörmöt (nem a körmössel van a baj, én vagyok az, a vendégeimnek nincs gong velük sosem). Nem izzadok szinte egyáltalán, pedig én nagyon izzadós típusnak tartom magam. Menzeszem rendszertelennek mondom, hol késik egy hetet, hol előbb megjön egy héttel. Libidóm gyakorlatilag nulla, nem a párommal van a bajom, eszembe sem jut a szex. Feledékeny vagyok, nehezen koncentrálok. Néha hirtelen bedobog a szivem. Testhőm igen alacsony. Folyamatosan visszatérő légúti fertőzésem van, azt gondoltam allergia lehet, de olvastam, hogy pajzsmirigy alulműködés kezeletlensége esetén ez előfordul. Hangom mélyült, és sokszor elmegy, illetve sokszor vagyok rekedt. Ezek a tünetek szépen lassan alakultak ki, ezért eddig nen is figyelten fel rájuk, de az utóbbi egy két hónapban érzem nagyon a hatásukat.

Van olyan, aki hasonló tüneteket észlelt magán? Mi lehet még az oka, hogy így érzem magam?

Megyek majd orvoshoz is vele nyilván, de addig is szeretném ha picit tisztábban látnék. Nagyon köszönöm a válaszokat.


2020. máj. 22. 10:02
 1/7 anonim válasza:
17%

Szia.

Minden fele keppen meg kellene nezetni magad egy szakemberrel . Nagy a valoszinusege hogy a pajzsmirigyeddel van problema. Allitolag a jod nagyon jo a pajzsmirigy problemakra . Izesitsd az eteleid ezzel a csodalatos fuszerrel . A szorosodes tunete nallad nem jelentkezik ? Vannak ojan szemelyek akik a szorosodes miatt mennek orvoshoz es kiderul hogy nem is hormonalis alapon megy vegbe az egessz hanem a pajzsmirigy jatszik kozre .

2020. máj. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia, nagyon köszönöm a gyors válaszod! Nem szőrösödök jobban mint régen, szerintem ez nem változott
2020. máj. 22. 10:15
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Akár a saját háziorvosod is megnézheti a vérképed. Az alapján el tudja dönteni, hogy kell-e küldjön endokrinológushoz vagy máshoz.
2020. máj. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez mind utalhat pajzsmirigy-alulműködésre. Pont ilyen sunyin jelentkezik, nálam múlt hónapban diagnosztizálták, szóval még friss az élmény, de valószínűleg évek óta megvolt. Vérképet olyat nézess, ami az anti-TPO szintjét is nézi, mert hamarabb kimutatja, mint a TSH (nekem a TSH még normális volt, annak ellenére, hogy rengeteg tünetet észleltem, de az anti-TPO már borzasztó magas tartományban volt). Ezt háziorvos nem biztos, hogy kérheti, úgy tudom, ők csak TSH-t nézetnek, én magánrendelésen voltam, neked is azt javaslom. Jódot eszedbe ne jusson szedni, vannak olyan pajzsmirigybetegségek, amire kifejezetten rossz. Olyanok is vannak, amikre jó, ezért van ez a köztudatban, de amíg nem tudod pontosan, melyik betegség van neked (alulműködésből is többféle van), addig magadtól ne próbálkozz ilyenekkel. Szeléntablettát viszont már most beszerezhetsz.
2020. máj. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2020. máj. 22. 11:14
 6/7 anonim ***** válasza:
szelént már most nyugodtan szedhetsz.
2020. jún. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi :)
2020. jún. 23. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!