Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Barnázás ?Ez normális?

Barnázás ?Ez normális?

Figyelt kérdés

sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. Fogamzásgátlót szedek már több éve (reziat), most előszőr tapasztaltam a ciklus közepén barnázást. Azt olvastam, hogy ez normális mivel a peteérés következményeképp történik. A kérdésem az, hogy ez fog.gátló mellett is normális? Még nem tapasztaltam ilyet eddig.

24N



2020. máj. 26. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:

nem kéne vérezni, mert ezek szerint nem hat jól.

Én a helyedben megvárnám a következő hónapot, ha akkor is tapasztalsz köztes vérzést akkor menj orvoshoz, lehet már megszokta a szervezeted és az a baj, ilyenkor újat szoktak felirni.

2020. máj. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátló mellett nincs peteérésed, úgyhogy amiatt biztos nem!

Lehet, hogy más problémád van, áttöréses vérzés a tablettaszedés első hónapjaiban gyakori.

2020. máj. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem vérzek, pisilésnél láttam meg a wc-papíron, azóta semmi..
2020. máj. 26. 14:23
 4/7 A kérdező kommentje:
hat éve szedem, majd egyszercsak nem hat jól?:D légyszi ne írj inkább semmit, ha fogalmad sincs róla. A szervezet nem szokja meg a fogamzásgátló tablettát, ez nem valami drog.
2020. máj. 26. 16:27
 5/7 anonim ***** válasza:

De igen, megszokja, legalábbis nekem ezt mondta az orvosom amikor ugyanezzel a tabival 5 év után mentem vissza. A hormon háztartás felborul valamilyen okból és más dózist igényel.

Viszont a te eseted az is lehet, ha csak papíron volt törlésnél, hogy esetleg valami hüvely sérülés, pl elpattanhat egy pici ér, vagy ilyesmi. Ezt is el tudom képzelni. Az is lehet hogy esetleg együttlét során megsérült a hüvely fal, ez is okozhat kis cseppeket. Ezért írtam, ha a következő hónapban is tapasztalsz vérzést, ami nem egy csepp hanem egy betétnyi legalább, akkor érdemes orvoshoz fordulni.

2020. máj. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És ha megszokja a szerveztem, akkor nem nyújt védelmet már?
2020. máj. 26. 17:13
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak nem értem, hogy a hatása hogyan tudna csökkeni, ha mindig időben beveszem, és normálisan felszívódik... Akkor ezek szerint ha szedném 10 éve , 10év után már teherbeeshetek simán, függetlenül attól hogy szedem?
2020. máj. 26. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!