Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Évente hányszor javasolt...

Évente hányszor javasolt lactobacillus tartalmú hüvelykúpot használni az egészséges hüvelyi flóráért?

Figyelt kérdés

Illetve milyen időközönként? Kell-e egyáltalán? A régi orvosom szerint évente 1x mindenképp javasolt, a mostani még ilyet nem mondott.

Ti használjátok? És mikor? Csak ha gond (hüvelygomba vagy folyás) van vagy egyébként is néha?



2020. máj. 27. 14:15
A kérdező szavazást indított:
Évente egyszer
3-4 havonta vagy félévente egyszer
Csak ha valamilyen kellemetlen tünet (hüvelygomba, esetleg valamilyen folyás) jelentkezik
Nem használok soha
14 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Soha életelmben nem használtam ilyet pedig már megéltem 42 évet. 1szer vilt folyásom mikor valahogy a tampon csomagilásából belém került egy darab véletlenül. Szerint évezredeken át jól levoltak enélkül az emberek. De aki gyártja az biztos jól él belőle.
2020. máj. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kell. 1x sem.De vigyázok is magamra. Nem használok semmi intim terméket, nem használok tampont és nem váltogatom a partnereimet.

Sosem volt fertőzésem! Szóval nekem nem kell ilyet használnom.


Akinek problémája van, és ajánlja az orvos, az használja.

2020. máj. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az intim termék alatt ilyen lemosókat értek. Bocs, nem volt egyértelmű.

Amúgy erős menzesz miatt betétet használok.

2020. máj. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem szedsz fogamzasgatlot,akkor rendbejon a huvelyflorad magatol...
2020. máj. 28. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ezt tudom róla :

Használat:

A hüvely egészséges állapotának fenntartása érdekében a probiotica hüvelykúp hosszútávú használata javasolt, különösen változókorban és szoptatás idején.

Javasolt továbbá a hüvelykúp használata az alábbi esetekben:

- antibiotikumok vagy más baktériumölő készítmények szedése során, illetve, ha hüvelyfertőtlenítőszerek alkalmazásakor megsértjük a Döderlein laktobacillus hatékony flóráját,

- hüvelyfolyásnál, hormonális fogamzásgátlók szedésekor, valamint méhen belül elhelyezett fogamzásgátló eszközök alkalmazása során,

- közfürdők, uszodák látogatása után,

- nemi érintkezés után kialakuló hüvelyfolyásnál,

- ismeretlen eredetű hüvelyfolyásoknál (fluor vaginalis), vagy a fertőzéses folyások enyhébb formáinál, kizárólag abban az esetben, ha még nem indokolt gyógyszeres kezelés,

- az enyhébb bakteriális és mikotikus fertőzések természetes (nem kémiai) gyógykezelésnél.

2020. máj. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A szervezeted okosabb, mint gondolnád! Normál körülmények között fenntartja az egyensúlyt, ha viszont mégis eltolódna valami miatt a hüvely normál ph-ja (antibiotikum, vagy akár valamilyen hüvelyfertőzés, gomba kezelése után, stb.), akkor érdemes használni. Illetve ha esetleg valamilyen kezdődő fertőzés esetén is enyhítheti a tüneteket (viszont, ha nem javul, akkor dokira és célzott kezelésre van szükség)
2020. jún. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!