Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intim kehely, mit csinálok...

Intim kehely, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
ez a harmadik hónapom hogy poróbálkozom. Eddig egy rossmanos kehellyel próbálkoztam, de gondoltam hátha a forma a baj, vettem egy fun cup a+b méret csomagot. Sokkal kényelmesebb, nem vág a szára. Mivel nem szültem a kissebbel próbálkozok. De inkább érzem szenvedésnek... mindíg szivárog. Gondolom valamennyire a már alapból véres falról is lecsorog, de néha szinte alig van valami a kehelyben, máskor félig van mindíg újat mutat de a szivárgás nem változik,néha a bokámig olyan leszek.. Szoktam érezni használat közben hogy bennem mintha buborékozna. Az a vérzés? vagy a vákuum szűnik meg szép lassan? probáljam a nagyobbat? az nagyon nagynak tűnik, ennek a használatával is állandóan pisilnem kell. Segítsetek ki légyszi :(

2020. máj. 27. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valaki olyan mázlista, hogy soha egy csepp se szivárog neki, én sajnos nem ilyen vagyok, valószínű te se. Az első pár napon én mindig szoktam használni egy kis méretű mosható betétet a tölcsérrel együtt. Ha esetleg szivárog, az megfogja. Kb. a 3. naptól fogva már nem szokott szivárogni, olyankor elhagyom a betétet és csak a kehely marad a mensi végéig. Évek óta így csinálom. Saalt Cup kelyhem van. De szerintem úgy is megéri, ha végig használsz mellé betétet, eBayen pár száz forintba kerül egy mosható betét, és csak egyszer kell megvenni, utána évekig használhatod.
2020. máj. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha szivárog akkor vagy a kehelynek a mérete a rossz vagy rosszul teszed fel(túl magasra, túl melyre) és emiatt mellette kifolyik.
2020. máj. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ha valakinek van még tippje szívesen várom. kipróbálom a nagyobbat majd. hátha :)
2020. máj. 27. 18:21
 4/6 A kérdező kommentje:
végül nem próbáltam még ki a nagyobbat, ahogy a vérzés alább hagyott jól működik a kisebb, gondolom itt lesz a baj..
2020. jún. 2. 15:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is szivároghat, ha megtelt. Hiába írják, hogy akár 12 órát is kibír, az erősebb napokon nem biztos. Ha átlagos vagy erősebb a vérzésed, nap közben legalább egyszer ki kell üríteni a kelyhet. Számtalan dolog lehet, ami miatt szivárog. Rossz helyre kerül, nem jó a méret, nem nyílik ki rendesen és megszűnik a vákuum, nem passzol hozzád a kehely formája, stb. Figyelj rá, hogy a perem alatti kis lyukak ne legyenek eltömődve, és miután feltetted, mindig húzd meg egy kicsit. Ha ilyenkor könnyedén lejjebb jön, akkor nem zár. Ha a helyére került, próbáld vízszintesen elforgatni. Ha könnyen körbe forog, az azt jelenti, hogy rendesen kinyílt.


Ha ellenőrizted, és mégis nagyobb mértékben szivárog, akkor valószínűleg rossz helyre került, vagy megtelt. Az, hogy az első napokban egy kevés vért látsz mellette, teljesen normális. Ez a hüvelyfalról kerül oda, vagy akár a bélmozgás is elmozdíthatja annyira a kelyhet, hogy szivárog egy kicsit, rövid ideig. Emiatt az első napokban érdemes tisztasági betétet használni mellé.

2020. jún. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ez a két link sokat fog segíteni neked: [link] illetve

Emilla.me

Sok sikert :)

2021. jan. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!