Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért írt fel a nőgyógyász...

Miért írt fel a nőgyógyász antibiotikumot és gombaölő gyógyszert is? A kettő nem üti egymást?

Figyelt kérdés

Visszatérő hüvelygombával szenvedek sajnos egy ideje. De konkrétan már havi szinten. Rengeteg kúpot kipróbáltam már, amiket a nőgyógyász felírt, most újra előjöttek a panaszaim és visszamentem, elmúlt nagyjából a fertőzés, de kontrollra kellett jelentkezni. Nem múltak el teljesen a tüneteim, de kúpot már nem írt. Teljesen vissza kell állítani a hüvely pH értékét. Probiotikumot használok. Mellé írt Mycosyst-t ami gombaölő szer, és Sumsmed S-t, ami antibiotikum.

Elmentem a patikába kiváltani, már ott értetlenül néztek rám, hogy mi ez a két dolog egyszerre.

Itthon elolvastam a betegtájékoztatót,és így én sem értem. A páromnak is venni kell be belőle, és nekem is.

Egyébként a tenyésztés eredménye Candida albicanst írt nagy csíraszámban.

Valakinek esetleg van tippje, hogy miért kell szedni mindkettőt?

Köszi


2020. máj. 27. 20:50
 1/5 anonim válasza:
Antibiotikum is előhozhat gombás fertőzést. Gondolom, emiatt kaptad. Az említett gyógyszerek összetevőit nem ismerem, szóval azokkal kapcsolatban nem tudok mondani semmit.
2020. máj. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezért nem értem, hogy azt miért írt, amikor kimutatták a candida gombát... Arra elvileg nem kell antibiotikum.
2020. máj. 27. 21:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Vizeleteddel minden rendben? Lehet arra kaptad az antibiotikumot.
2020. máj. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem akkor mult el a rendszeresen elojovo huvelygombam,amiota nem szedem a fogsmzasgatlot es gumit hasznalunk.
2020. máj. 28. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem tudunk róla,hogy gond lenne a vizeletemmel,és nem szedek fogamzásgátlót sem.
2020. máj. 28. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!