Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzasgatlo hatassal van...

A fogamzasgatlo hatassal van a TSH-ra?

Figyelt kérdés
A pajzsmirigy hormonok vervetel szerint jok, Hashimotos vagyok, nem szedek ra gyogyszert. De lehet csak a fogamzasgatlo miatt? Lehet, hogy egyebkent tok rossz a verkepem es baj van? Ebbe bele lehet halni?
2020. máj. 28. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem befolyásolja
2020. máj. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Befolyásolhatja,mert a pajzsmirigy, agyalapi mirigy es a petefészkek szoros összeköttetésben működnek. Mivel a tabletta gyakorlatilag kikapcsolja a petefészkeid műkódését, így az agyalapi miriggyel való kapcsolata megváltozik. Az agyalapi mirigy pedig a pajzsmirigy működéséhez kellő hormont termelik. Szóval igen, befolyásolhatja, de nem biztos, hogy nálad bajt okoz. Ezért kell mindig mondani, hogy milyen gyógyszereket szedsz, mert azokhoz viszonyitanak.
2020. máj. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A betegtájékoztatóban leírtak alapján nem befolyásolják
2020. máj. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem befolyásolják, tényleg érdemes elolvasni ilyenkor a betegtájékoztatót, ahogy fentebb írták.

Az én nogyogyaszom is ezt mondta. 🤷🏻‍♀️

2020. máj. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Huh, akkor megnyugodtam. :)

A betegtajekoztatoban nem talaltam, csak azt, hogy van benne hormon.

2020. máj. 29. 09:03
 6/8 anonim ***** válasza:
24%
Én azt gondolom, hogy nem lehet az véletlen, hogy sok nőnél jelentkezik pajzsmirigy gond a tabletta abbahagyása után, esetleg gyermektervezéskor hosszabb tabletta szedés után. Attól, hogy nincsen ráírva, még igenis hatással lehet ra. Én inkább orvost kérdeznék erről. Ne arra alapozz, amit itt mondanak!
2020. máj. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigybetegseg Magyarországon népbetegségnek számít. Nagynéném életében nem hasznalt hormonális fogamzásgátlót, sem a nagymamám, sem kollégáim (igen, nálunk ez téma XD) és mindegyiküknek van problémája pajzsmirigyivel (zömében Hashimoto...). Párom apja és a bátyja orvos, mondták H ez Magyarországon jellemző. Nepbetegseg és ennyi.
2020. máj. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nalunk a csaladban mindenki pajzsmirigyes anyum kivetelevel, egyedul o szedett fogamzasgatlot eleteben.
2020. máj. 29. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!