Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A pajzsmirigy probléma egész...

A pajzsmirigy probléma egész életemben fog súlytani, vagy csak kamaszkorban és idővel elmúlik?

Figyelt kérdés

Nagyon hamar zsírosodik a hajam: vasárnap este megmosom, kedd estére már összeragad a zsírtól kis tincsekbe a hajam. Emellett az arcom is tiszta zsíros, sokáig pattanásos voltam, az egész fejem tele volt ragyákkal.

Szedtem rá gyógyszert, egy éven keresztül, nagyon durva mellékhatásokkal: kiszárította a szememet, a számat, az orromat, a fejem is hámlott tőle. Az orvosom mondta, hogy ameddig szedem a gyógyszert, hanyagoljam a cukros, kakaós, fűszeres dolgokat, amennyire tudtam, elhagytam mindent. Hatott is a gyógyszer, de csak márciusig. Már megint elkezdődött az, hogy másfél nap után zsírosodik a hajam, és a hátamon és a vállamon is pattanások jelentek meg. Egészségtelenül étkezem, szeretem a csokit és a zsíros kajákat. Már a sírás kerülget minden nap, ha arra kell gondolnom, hogy megint szednem kell azt a kib.szott gyógyszert, vagy megint tiszta pattanásos leszek. Nem akarom szedni azt a gyógyszert még egyszer, meg ha akarnám se szedhetném, mert várnom kell vele még fél évet. Nagyon nem bírom már ezt, tippek, tanácsok esetleg? Legfőképp a hajamra, mert nem akarok minden egyes áldott nap hajat mosni, és az én hajamon nagyon meglátszik, ha picit is zsíros. Meg az arcomra is pár tipp, mert már olyan zsíros a bőröm, hogy hogy rendesen fénylik tőle az arcom.


És légyszi ne írjatok mindenféle kence-ficét, meg ilyen meg olyan sampont, mert próbáltam már szinte mindent, és nagyon nem használ semelyik semmit.



2020. jún. 7. 07:46
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Hány éves vagy? Nekem kamaszkoromban kezdett el zsírosodni a hajam, akkor alakult ki az arcom bőrtípusa is, azóta sajnos olyan, amilyennek a genetika kialakította. Mióta az eszem tudom, 2-3 naponta kell hajat mosnom, mert összeáll egy csomóba a zsírtól. Próbáltam az életem során millióféle szert és sampont, csak pénzlehúzás, már feladtam. Természetesen azt is kipróbáltam, hogy sokáig nem mosok hajat, hátha nem zsírosodik annyira. Télen tudtam csak megcsinálni, amikor sapka kell és nem kell levetnem sehol, mert kb. úgy néztem ki, mint egy hajléktalan a zsíros fejemmel. Nagyon elkeserítő. A bőröm ugyanez. Nagyon kell figyelnem, mit eszek, csoki minimalizálva, zsíros kaja minimalizálva és még így is sokszor kipattog, tág pórusú, zsíros. A kozmetikusnak is csak 1-2 nap hatása van, utána minden folytatódik. Hogy én mennyi bosszúságot nyeltem emiatt életem során, arra nem lenne elég egy könyv. Most 59 éves vagyok. -Annyit változott a helyzet, hogy most már a töve ugyanolyan zsíros, a vége meg száraz, mint a seprű. Hát ez van.


Nálad, ha kamaszkorban vagy, még változhat a helyzet jó irányba is. Kitartást.

2020. jún. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

"Egészségtelenül étkezem,"


Na ezen kellene változtatni, sz@rból nem lehet várat építeni, ha nem adod meg a szervezetednek azt, ami a normál működéséhez kell, nem fog rendesen működni.

2020. jún. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

16 éves vagyok.

De ha egészségesen étkezek, és naponta két és fél liter vizet megiszok, akkor sincs javulás, mert egy genetikai hulladék vagyok.

2020. jún. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is 16 vagyok, hiába étkeztem egészségesen, nekem se jött semmi változás.
2020. jún. 7. 10:20
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Mit nevezel egészséges étkezésnek?
2020. jún. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem a pajzsmirigytől zsírosodik a hajad.....
2020. jún. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!