Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció?Kitől kérhetnék...

Almacsutka29 kérdése:

Menstruáció?Kitől kérhetnék segítséget?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Barátnőim azt mondják meg tudják beszélni otthon, hogy milyen betét a jó, mik az előjei stb. , de nekem nem él az anyukám.nem tudom kivel tudnám megbeszélni, és tanácsot kérni ez ügyben. Nekem még nem jött meg, de fehér folyásom van, és tudom hogy nem az, de cikinek érezném megvenni magamnak. Fel vagyok készülve mamám vett egy csomaggal,de nem tudom mi lesz ha pl. el kell menni nőgyógyászhoz stb.? Apummal menjek? Meg tudom beszélni vele is csak ugye nincs annyira képbe vele hogy milyen. Válaszaitokat előre is köszönöm.

2020. jún. 17. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy el tudsz menni apuddal is biztos megérti, esteleg utánnanéz egy kicsit a dolognak. De ha van esetleg egy olyan barátnőd akinek az anyukájával is jóban vagy őket is megkérheted, vagy nagynénit és unokatesót is:)
2020. jún. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi c:
2020. jún. 17. 15:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van olyan barátnőd, azzal is el tudsz menni, de apuddal is mehetsz, nem gáz az. Biztosan meg fogja érteni, hiszen ez egy természetes dolog.


Ne érezd cikinek megvenni a betétet, egyáltalán nem az. Ez kell és kész, ennyi. Senki sem fog rád ferde szemmel nézni, mert betétet veszel, naponta több ezer lány/nő vesz betétet, fel sem fog az eladónak tűnni. :)

2020. jún. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ha először veszel magadnak betétet kicsit zavarba ejtő lesz ,de az eladók nem fognak rád máshogy nézni ez tök természetes másodjára már nem lesz kellemetlen ,de megkérheted az egyik lány ismerősöd ,hogy menjen el neked venni.Sztm nyugodtan menj el az apukáddal ,de ez attól is függ milyen kapcsolatban vagy vele mármint ,hogy ne legyen kellemetlen rád nézve.És nem kell félni a menstruációtól nem harap esetleg vezess róla naptárt ,ha megjön pl.telefonos app nekem ez nagyon sokat segitett ,hogy ne érjen váratlanul a menstruáció.
2020. jún. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem ciki egyáltalán! Minden nő vásárol betétet, tampont. Senki nem fog kinézni az üzletből! :) Ezekre a dolgokra minden nőnemű személynek szüksége van.

Nőgyógyászhoz pedig akár apukáddal, akár egy barátnőddel elmehetsz, de ha a mamád ráér ő is elkísérhetne ha semmiképpen nem szeretnél egyedül.

Ezek természetes és SZÜKSÉGES dolgok! Ne érezd kínosan magad! :)

23/N

2020. jún. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget
2020. jún. 25. 13:29
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, már egy hónapja írtad ki, de remélem ezt is látod.

Én apukámmal, az ő fiútestvérével és a nagyszüleimmel élek, tehát én vagyok az egyetlen, aki menstruál. Kicsit kellemetlenül érzem magam néha, de nem veszem nagy kalap alá. Betétet is úgy szoktam venni, hogy elmegyek apával boltba és csak bedobom a kosárba. Ez egy természetes dolog és akkor lenne a baj ha nem lenne. Nőgyógyászhoz elmehetsz apuddal is de ha neked úgy jobb, akkor egy nő rokonoddal menj. Csak nyugi, nem fognak emiatt kinevetni. Életed nagy részét végigkíséri a mensi, idővel megszokod majd és nem fogod cikinek érezni a dolgokat. Remélem segítettem, ha gondolod írj és beszélhetünk, meghallgatlak ha akarod :)

2020. júl. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es vagyok: nemrég bukkantam rá a hormonmentes youtube csatornára, sok jó és hasznos infó van ott, ha akarod lecsekkolhatod.
2020. júl. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt!
2020. júl. 27. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!