Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan oldjam meg a menstruálást?

Hogyan oldjam meg a menstruálást?

Figyelt kérdés
Folyton átázok, pedig gyakran megyek wc-re és többször is cserélek betétet. 10 éves korom óta menstruálok, azóta kínlódok havonta 5 napon át, mert mindig elcsúszik/átázik, esetleg nem elég a betét, még a legnagyobb sem, mert elöl és hátul is véres lesz a bugyim. Este direkt hidegebb vízben mosom meg magam, aztán meg ''precízen'' beleteszem a betétet ahova kell, reggelre meg véres lesz az ágynemű... Kiidegel teljesen. Tampont nem akarok, mert nem dugdosok fel magamnak semmilyen cérnát, meg az is bármikor kieshet. Nem lehetne megoldani? Esetleg ivartalaníttassam magam? Lehet egyáltalán?
2020. jún. 19. 13:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
52%

Mennyi idős vagy?

Ha a korod engedi szerintem menj el egy nőgyógyászhoz, írass fel vele fogamzásgátlót, talán az beállítja (visszafogja) valamennyire a vérzésedet, vagy esetleg tud mondani más megoldást a problémádra.


u.i.: emberek úgy tudom nem tudják magukat 'ivartalanítani' :D

2020. jún. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
74%
A megfelelő méretű és jó helyre helyezett tampon nem fog kiesni csak úgy.. és ha betartod a higiéniát, nem lesz semmi bajod tőle. Hasonlóan erősen menstruáló barátaim is tampon+betét kombót használnak az erős napokra,így nem áznak át. A fogamzásgátló tényleg jó lehet,attól jóval kevesebbet véreznél. Mindenképp menj el nőgyógyászhoz,kérj tőle tanácsot és kivizsgál egyúttal,milyen lenne neked a megfelelő.
2020. jún. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon ostobanak tunsz. Egyreszt a tampon nem cerna, es nem eshet ki beloled csak ugy. Masreszt letezik menstruacios bugyi, kehely, esetleg olyan fogamzasgatlo injekcio, amitol teljesen kimarad a verzesed.
2020. jún. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hány éves vagy. Én mikor tini voltam, és még nem akartam tampont használni, kettő éjszakai betétet tettem be elcsúsztatva, és ráhúztam még egy bugyit. Nagyon erős volt akkoriban a vérzés, és kb. 20 napos ciklusaim voltak. Mára már nincs ezzel gond. :)
2020. jún. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
52%

#3: lehet, hogy a kérdező még gyerek. Nem írta le a korát. De akár gyerek akár felnőtt, megfogalmazhattad volna jobban is a mondandódat. A "tájékozatlan" szerintem sokkal jobb választás lett volna.


Kérdező! Nekem is hasonló problémám volt, csak nekem kicsit később, 11 évesen jött meg először. 17 évesen a nőgyógyászom kiírt nekem fogamzásgátlót, azóta megszűnt a problémám.


Azelőtt én több betétet használtam egyszerre. Egy nagy szárnyas betétet úgy, hogy hátul ne legyen gond, ezen kívül beraktam még egy vagy szükség esetén kettő normál méretű szárny nélküli betétet előre vagy oldalra, hogy ott is elég területet lefedjen. Illetve azt tapasztaltam, hogy nem mindegy, milyen alsónemű volt rajtam, számított a formája és a legkisebb méretbeli különbség is.

2020. jún. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
78%

A tampon az nem tud kiesni, ha jól rakod be. Én 15 éves korom óta azt használom, és sosem volt vele ilyen problémám.


Teríts magad alá azokon a napokon valami törölközőt vagy valami már nem használatos plédet, és akkor nem lesz olyan az ágynemű. :)


A fogamzásgátló is segíthet, kevesebb lesz tőle a vérzés és rövidebb is.


18L

2020. jún. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
79%

Első körben a javaslatom ez lenne: menstruációs bugyi (nézz utána), abba pedig éjszakai betét napközbenre is, éjszakára akár szülés utánra való betét, vagy valóban jó megoldás lehet két egymást átfedő betét behelyezése.

Megértem, hogy ódzkodsz a tampontól, de mindenképp érdemes lehet megpróbálni, ha a tampont nem is, az intimkelyhet.


Azt pedig nem tudom felfogni, hogy 2020-ban itt tartunk, hogy bármilyen nőiséggel kapcsolatos probléma áll fenn, mindenki a fogamzásgátlót javasolja. Az olyan nődokiktól, akik ezt csinálják, menekülni kell. Ha fogamzásgátlót szedsz, nem lesz menstruációd, csak megvonásos vérzésed. Teljesen összezavarod a szervezetedet, hosszú távon durva károkat okozol magadnak, ennek utána is lehet járni.

2020. jún. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
36%

7-es: nekem minden hónapban 7-8 napig pokol volt az életem, amíg nem szedtem fogamzásgátlót. Van, akinek csak ez segít. Mivel nincs elég információnk a kérdezőről, ezért többfajta megoldást felvázolunk.


Igen, a fogamzásgátlónak vannak kockázatai, amik elég komolyak, de én inkább élek együtt a kockázatokkal és a mellékhatásaival, minthogy minden hónapban egy hétig ne tudjak dolgozni.

2020. jún. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
71%
Az,hogy átázik este,és véres lesz a bugyija szerintem nem indok arra,hogy hormonokkal tömje magát.
2020. jún. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
70%
Nem írta, hogy nappal nem ázik át. Azt sem, hogy ez hogy érinti lelkileg. Hogy vannak-e egyéb tünetei. Hogy piszkálják-e ezért az iskolában. Hogy egyáltalán hány éves. Semmit nem tudunk, így minden megoldást fel kell sorolni. Ő vagy az orvosa eldöntik, hogy mi a legjobb megoldás.
2020. jún. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!