Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves lányom menstruációs...

13 éves lányom menstruációs fájdalomra vehet be algopyrint?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár hónapban a lányomnál is kiderült hogy eléggé hasfájós lesz, előtte még sose fájt a hasa. Ugye amikor mondja hogy fáj a hasa, akkor már alig tud megmozdulni, mert görcsöl neki, ilyenkor mindig algopyrint adtam neki. Mivel nem gondoltam hogy nem lehetne adni neki, nem olvastam el még egyszer a betegtájékoztatót. Ma kerestem, hogy mennyit szabad bevenni, és láttam hogy elvileg csak 15 éves vagy annál idősebb szedheti. Eddig semmi baja nem volt tőle, és may 1 nap 2- őt vett be, és 8- .at szabad( ugye 15 éves kortól)



Tehát a kérdésem az lenne, hogy továbbra is adhatom neki,ha eddig semmi baja nem volt tőle?



2020. jún. 20. 17:52
A kérdező szavazást indított:
Igen, nyugodtan adhatod neki, nem lesz semmi baja
Nem, lent kifelejtem hogy pontosan miért, mit okoz
36 szavazat
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
31%
adj inkább neki egy fél korty pálinkát, többet ér!
2020. jún. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces vagy, nem fognom leitatni, amúgy meg nem, nem ér többet, és neki nem is finom, már kóstolta, amikor hasmenése volt, persze egy fél kortynyit csak de nem ízlik neki nyilván, ez teljesen természetes is. Amúgy én sem szeretem, és nem is szokott itthon lenni, csak akkor pont volt , mert vendégek hozták. Bár amúgy még mindig van belőle, pedig volt az vagy 1 éve😊
2020. jún. 20. 18:03
 3/37 A kérdező kommentje:
Aki az igen- re nyom , ő meg indokolná? Én is így gondolom, csak biztosra akarok menni, hogy szerintetek is mért, és hogy egyértelműen szabad neki adni
2020. jún. 20. 18:05
 4/37 A kérdező kommentje:
Amúgy #1, oké kicsit túloztam, mert most vettem észre hígy te is csak fél korty nyit írtál, de az fertőtlenítésre jó( bél) de fájdalomcsillapításra nemigen, meg hát még gyerek! Szeretném ha lehető kevesebbszer találkozna az alkohollal. Főleg hogy még a hatalmas gyógyszert is szívesebben nyeli le
2020. jún. 20. 18:09
 5/37 anonim ***** válasza:
48%

Nekem 9 éves a lányom, ő orvosi javaslatra kap 2 éve migrénre fél szem algopyrint.

Szerint nyugodtan adhatsz neki.

2020. jún. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Akkor adok neki, mert ha a 9 éves is kaphatja, igaz csak fél szem et, de neki az nem segítene, mert az egész sem mulasztja el mindig teljesen , akkor biztos a 13 éves is. Meghát ugye nem akarom hogy szenvedjen, de ha nem szabadott volna , kerestünk volna mást, bér tapasztalatunk szerint azok nem annyira hatnak , legalábbis neki
2020. jún. 20. 18:19
 7/37 anonim ***** válasza:
69%

Bocs, de egy picit nyers leszek.

Mi a bánatos pitsáért akarsz a 13 éves lányodba tömni napi 8 szem algopyrint, mikor az nem is menstruációs fájdalomra való?

Nospa (ha a súlya engedi akkor felnőttnek való), vagy más egyéb célirányos készítmények. Gyógyszertárban segítenek.

2020. jún. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy 8- at? oda írtam hogy maximum 2-őt vesz be, de 15 éves kórtól lehetne amúgy csak bevenni, és nekik 8 at is szabad egy nap. A Nospa azért nem jó, mert kitolja a menstruációt és egy hét helyett másfél hétig fog tartani. (Mert ugye görcsoldó)
2020. jún. 20. 19:16
 9/37 anonim ***** válasza:
38%
1nek amúgy igaza van, de ha annyira görcsöl a gyerek, hogy felállni sem tud, akkor orvoshoz kell vinni
2020. jún. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
fel tud ha akar , mert fáj neki rendesen, volt olyan hogy nem voltam otthon, és akkor is eljutott az ágyig, majd amikor rájött hogy nem fog elmúlni a gyógyszeres dobozig, és vissza az ágyhoz. aztán megérkeztem és el tudott menni az ajtóig hogy kinyissa meg vissza, csak nem volt túl jó neki , aztán kb. 40 perc múlva el is múlt. Amúgy milyen orvosra gondolsz?
2020. jún. 20. 19:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!