Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megérné erre fogamzásgátlót...

Megérné erre fogamzásgátlót szednem? Nem lennének rosszabbak a mellékhatások, mint ezek az alapvető tünetek, amikre szedném?

Figyelt kérdés

Erős, darabos vérzés (kb 5 napig), menzesz előtt barnázás kb 4 napig. Fájdalmas menstruáció. Menstruáció alatt gyengeség, szédülés, koncentrációzavar. Ovulációkor barnázás szintén. Időnként futás, testedzés után vérzés.

Ez elég rossz így, el is mentem nőgyógyászhoz, megvizsgált, azt mondta, erre a fogamzásgátló a megoldás (rákszűrés után, az a vizsgálat megtörtént).

Viszont én olyanokat hallottam a fogamzásgátlókról, hogy okozhatnak hízást (túlsúlyos vagyok), fokozott szőrösödést (nagyon sűrű, erős a szőrzetem), hangulatingadozás (bipoláris depresszióm és személyiségzavarom van). Nálatok okozott ilyesmiket, vagy más súlyosabb mellékhatásokat?

A nőgyógyász nem válaszolt érdemben a kérdéseimre akkor, hanem visszarendelt, mire meglesz a rákszűrési eredmény.

A gyógyszer alapvető hatására nekem nincs szükségem, csak erre kellene szednem.

Az a baj, hogy nem tudom, mennyire általánosak ezek a mellékhatások, amikről én hallottam, de nagyon aggódom! Nektek voltak ilyenek?


30/N



2020. jún. 21. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlanám hogy inkább kérdezz meg egy másik nőgyógyászt is erről!

Én szedtem fogamzásgátlót, egy fél év után tönkre vágta a bélflórám, állandóan ment a hasam fájt a gyomrom, a fejem, hányingerem volt, hánytam, szédültem.

2020. jún. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Úh :(((

(Nincs másik doki, ehhez tartozom, magánra nincs pénzem.)

2020. jún. 21. 14:11
 3/6 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló nem az ördögtől való. Nyilván lehetnek mellékhatásai, kicsit kellemetlenek és súlyosabbak is, de azért nem méreg. Van, akinek az égvilágon semmi panasza nincs tőle, van, akinek meg minden mellékhatás előjön. A szőrösödést egyébként egy jól megválasztott fogamzásgátló mérsékelné. A menzeszed biztos, hogy rövidebb és gyengébb lenne. A hízás nem törvényszerű, a hangulatingadozásokat viszont sajnos fokozhatja. Azt sem árt megnézni, hogy milyen gyógyszereket szedsz a bipoláris depresszióra, mert egyes szerek üthetik a fogamzásgátlót, akkor célszerű más úton bevinni a hormont (pl. hüvelygyűrű formájában).

Viszont a túlsúly és a szőrösödés miatt célszerű enne egy alaposabb kivizsgálás, mert ha bármi oka van (pl. pajzsmirigyprobléma, PCOS, inzulinrezisztencia stb.), akkor a kiváltó ok kezelése és segíthet a dolgon.

Sok helyen egyébként simán ellátnak akkor is, ha területileg nem oda tartozol, szóval nyugodtan nézz szét és menj el akár másik városba is orvoshoz.

2020. jún. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)

Van PCOS-em, ezt mondtam a dokinak is, nem reagált rá semmit. Még anno aki diagnosztizálta, azt mondta, erre csak akkor kell gyógyszert szedni, ha majd teherbe akarok esni. Ezek szerint ez nem "normális" reakció volt a részükről?

A pajzsmirigyet pont előtte nézettem, az oké lett (azt is vittem a nődokihoz).

Pszichiátert kérdeztem erről, illetve papírt is kellett róla kérnem, hogy szedhető a fogamzásgátló a gyógyszereim mellé (mondtam neki, hogy egyelőre nem mondta a nődoki, hogy konkrétan melyik gyógyszer lenne az).

Na, ezt nem is tudtam, hogy akár más városban is elláthatnak, köszi a tippet! :)

2020. jún. 23. 12:58
 5/6 anonim ***** válasza:
A PCOS kezelés alapvetően az ibzulinrrzisztencia csökkentés lenne. Megfelelő diéta, rendszeres sport, és szükség esetén inzulinérzekenyítő gyógyszer. Ezzel a hármas kezeléssel valószínűleg javulna az állapotod. Ezt ki lehet egészíteni fogamzásgátlóval is, ha szükséges a tünetek miatt.
2020. jún. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Hát ennyit a nőgyógyásznak se tartott volna sokból elmondani :(

2020. jún. 23. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!