Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mire szoktatok gondolni...

Mire szoktatok gondolni nőgyógyászati vizsgálat közben? Hogy érdemes fejben készülni rá?

Figyelt kérdés
Lassan 20 éve rendszeresen járok nőgyógyászhoz, évente elmegyek szűrővizsgálatra. Ennyi idő után sem tudok közömbösen tekinteni a vizsgálatra, mindig nagyon stresszelek előtte, már azóta, hogy megkapom az időpontot. Kellemetlen számomra, hogy ilyen helyzetben vagyok egy tulajdonképpen idegen emberrel. Eleve félek minden orvosi vizsgálattól, gyerekkori traumák miatt. Nagyon erős szorongást vált ki belőlem minden orvosi vizsgálat. Ebben az esetben az sem segít, hogy a nőgyógyászom is nő, akiben megbízom, és mivel kizárólag szoknyát, ruhát hordok, nem kell teljesen levetkőznöm előtte. Utólag mindig csodálkozom, milyen hamar túl vagyok rajta és nem is volt vészes. De előtte nagyon izgulok, jelenleg is, mivel hamarosan vizsgálatra megyek. A váróban mindig csodálkozom, hogy a nők úgy cseverésznek egymással, mintha fodrásznál lennének. És nemcsak a kismamák. Legalábbis nem gondolnám, hogy minden nevetgélő nő, akin nem látszik a terhesség, kismama lenne. Feltűnt, hogy sokan ismerőssel beszélgetnek, talán közösen foglalnak időpontot, mint valami csajos időtöltésre? Ez nekem elég bizarr. Eszembe nem jutna barátnővel menni ilyen helyre, ha néha ismerőssel összefutok ott, nem különösebben örülök abban a szituációban. Maximum a férjem szokott elkísérni, bár a mostani helyzetben mindenki egyedül jön, nem jöhet kísérő. De az évek alatt megfigyelt, gondtalanul csevegő nők láttán felmerült bennem, hogy valami módszernek kell lennie, amitől a vizsgálat előtt és alatt nincs szorongás. Tud valaki jó módszert erre?

2020. jún. 22. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A figyelem elterelés sokat segíthet, gondolom ezért megy valaki barátnővel. Zenehallgatás, olvasás, amit én szoktam. A vizsgálaton meg túl kell lenni, ott már csak figyelni kell az orvosra.
2020. jún. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Az én orvosom nagyon jó fej, mindig végig dumálja a vizsgálatot. Van, amikor a gyerekekről beszélgetünk, legutóbb például a munkámról érdeklődött, hogy mit csinálok. A legtöbbször szakadunk a röhögéstől.
2020. jún. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hátha olvassa még egy nőgyógyásztól rettegő nő: tegnap túlestem a vizsgálaton. Egész nap feszült voltam előtte, teljesen feleslegesen. A doktornő most is, mint mindig nagyon kedves volt, végig beszélgettük a vizsgálatot és pillanatok alatt túl voltam rajta, jó hangulatban. Megpróbálok legközelebb erre koncentrálni, hogy nincs mitől félni, csak vissza kell emlékezni a jó benyomásokra. Sokat számít, ha az ember megtalálja a megfelelő orvost.
2020. jún. 25. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!