Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek, ha már nem bírom?...

Mit tegyek, ha már nem bírom? Állandóan átázok és görcsölök? Már nem látok más megoldást csak a halál.

Figyelt kérdés

Voltam több orvosnál is, mert nagyon erős a menstruációs vérzésem és a menstruációs fájdalmam, de olyan szinten, hogy kisugárzik egyéb testrészeimre is. Az első 3 nap olyan erős, hogy 1 óránként kell cseréljek, és éjszaka 2 óránként kell felkelnem cserélni, ami miatt egész nap hulla fáradt vagyok, mivel fel kell kelnem éjszakánként. Még mindig nem állt be az a retkes menstruációm, így állandóan stresszbe vagyok, hogy mikor fog megjönni. Nem elég, hogy fáj, és nem elég, hogy undorító és taszító, még ráadásul mindent összevérzek. Nem volt még olyan menstruációm, ahol ne véreztem volna össze valamit. Gondoltam már a normal tamponra, de a minit is alig tudom használni, nemhogy a normált. Ott szerencsétlenkedek a wc-n 7-8 percen keresztül, mire ki tudom cserélni, mert alig megy utána vissza egy új tampon, és fáj a felhelyezése. Meg a normál tamponnal semmire se mennék, mivel csak 1,5x bír többet a mini tamponnál, és akkor ugyanott tartunk szinte, mert akkor nem 1 óránként, hanem 2 óránként kellene a wc-n ülnöm 7-8 percet, és akkor ezzel megy el az egész szünet, mert csak 10 perces egy szünet. Úgy irigylem azokat a lányokat, akik 3-4 órát kibírnak egy tamponnal meg 1 betéttel, nekem meg minden szünetet ott kell töltsek a budin, és folyamatos stresszbe vagyok, hogy akkor most elcsúszott-e a betét, vagy kifolyt-e oldalra, jaj most felálltam, elindult a Niagara vízesés. Vérrögök is vannak a menstruációmba, ami felettébb undorító. Nem találnak semmit. Állítólag nincs semmi bajom, de a mellem, a derekam, a hasam, a lábam és a fejem majd leszakad, étvágytalan vagyok, hányingerem van, full szőrös kis g... vagyok. Aludni nem tudok a fájdalomtól, mert van, hogy felkelek rá. Erre a doki csak annyit mond, hogy: Majd elmúlik. Hát kösz b+, oszt addig mi a k... anyámat csináljak? De most őszintén? Nem elég, hogy alapból szívás a menstruáció, de még ezek a tünetek is...


Mit csináljak? Aviva torna mennyire hatásos? Vagy valami?



2020. jún. 28. 20:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

Hány éves vagy?

A legtöbb tünetet egy csapásra megszüntetné, ha fogamzásgátlót szednél. De fontos, hogy csak a tünetek múlnak el, a kiváltó ok nem!

Keress(etek szüleiddel) egy endometriózishoz értő nőgyógyászt! Vérvétellel, ultrahanggal kideríthető, ha neked is ez áll a háttérben. Ilyen esetben is segít a fogamzásgátló.

Lehet, hogy szülés után majd javul a helyzet. Tudom, hogy ez most nem vigasztal, de nem mindegy, hogy mondjuk 30 éves kortól 60 éves korodig milyen életed lesz.

2020. jún. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem találtak semmit, akkor keress másik orvost!

Hasi ultrahangon voltál?

Lehet mióma is, amit nem vettek még észre.

Akkor műtét és utána minden problémád megoldódik, minden tüneted, fájdalmad elmúlik!

Addig meg a DM-ben lehet kapni vastag inkontinenciás terméket (saját márkás, maxi), az a legerősebb vérzést is kibírja.

Illetve létezik egy Esmya nevű gyógyszer is, ami segíthet műtét előtt és orvos felírhatja.


Mindenképpen menj magán-nőgyógyászhoz és addig keresgélj, amíg valamelyik fel nem fedezi a problémád valós okát és meg nem oldja!


Mert ez nem normális és nem kell így lennie!


Ne add fel!


Egyébként lelki okok is állhatnak a háttérben....

2020. jún. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
43%

Ilyen esetben lehet kérni a nőgyógyásztól fogamzásgátlót, az jelentősen csökkentheti a tüneteket. A fájdalmat és a vérzést is.


Egyébként, ha esetleg majd szülsz, utána jobb lesz a helyzet. Én is olyan klánból való vagyok, ahol minden nőnek voltak ájulós napjai, anyukám meg szemeteszsákkal tekerte be magát alul, annyira vérzett, és a munkahelyén nem pattanhatott akármikor fel, hogy betétet cseréljen (nagyon tamponellenes volt). Szerencsére viszonylag hamar eljött nála a klimax. Szóval hihetetlen, de szülés után nekem egy csapásra elmúlt a görcsölés, pedig előtte volt, hogy mentőt akartak hívni hozzám idegenek, annyira sápadtan görnyedeztem a buszon, óránként cseréltem a legnagyobb méretű tampont és a biztonság kedvéért beraktam az éjszakai betétet, főleg, ha mondjuk tesióra is volt. Most már elég a normál, abból is csak fél dobozzal használok egy menzesz alatt.

2020. jún. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom mennyire zavarna, a Tena lady - nek van ilyen bugyija, szülés után, a sok vérzésre ajánlják. Esetleg egy próbát megérne. Nekem kényelmes volt minden szempontból, nem áztam át, nem csúszkál, puha anyag.
2020. jún. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

Nem irigyellek. Annak ellenére, hogy már voltál orvosnál, én továbbra is ajánlani tudnám, hogy keress fel valakit. Ha az SZTK-ban nem foglalkoznak veled és meg tudod fizetni, menj el magánba, ott nem tudnak lerázni. Sőt, ne hagyd, hogy lerázzanak. A PMS nem normális és egyetlen egy nőnek sem szabadna összeszorított fogakkal bírnia.


Én talán egy nagy kapacitású tampont használnék. Ha pedig félsz tőle, akkor kezd kisebbel és haladj a nagyobb felé, míg megtalálod az igazit. A nyári szünetben lesz bőven időd a Wc-re cserélni járni. Egy másik opció lehetne a menstruációs kehely, de ennél mindenképpen ajánlanám, hogy előtte hozzászokj az érzéshez. Akár 12 óráig szabad lennél.


Hirtelen ezek jutottak eszembe, de csak annyit tudok mondani hogy ne add fel!

2020. jún. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
38%
Fogamzásgátló segíthet a panaszaidon.
2020. jún. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

De ez az, hogy magánorvosnál voltam kétszer is. Elküldött endokrinológushoz, aki megmondta, hogy nem talált semmit.


Egyébként meg fogjátok már fel, hogy a szülés nem opció. Csak azért, hogy ezek megszüljenek, biztos nem fogok egyetlen egy nyamvadt pulyát se megelleni. 16 vagyok. Értem én, hogy a szülés megoldja, de nem fogok gyereket vállalni. De ha mégis vállalnék gyereket, akkor se 16 évesen tenném. Addig mégis mi a rákot csináljak?

2020. jún. 28. 22:48
 8/21 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező!


Mondom, menjél hasi ultrahangra és nem szülni meg fogamzásgátló kell neked, ezek a valós problémát nem oldják meg!


Priviben tudok ajánlani neked jó orvost, ha érdekel és van rá pénzed, mert Ő nem olcsó, de tuti segíteni fog !


Rajtam is ő segített, mert pontosan így voltam, mint te és én is a halált kívántam, annyira nem bírtam már.....


Én tudom, hogy milyen ez és keresztülmentem rajta.


Csak egy jó szakember segíthet és ne add fel, van rá megoldás és te nagyon fiatal vagy még !

2020. jún. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
41%

Fogamzàsgàtló kellene neked.


És ilyen erős vérzéshez nem mini tampon hanem super. Plusz éjszakai betét. Ennek bírnia kell legalàbb 4 óràt.

Ha fàj a tampon csere akkor a teknikàd nem jó.

Tamponból Silk touch fàtyolost vegyél, jól csúszok. És O.B.t.

Guggolj le és úgy tedd fel. Meglàtod fél perc alatt meglesz.

2020. jún. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%

Endometriozist kizartak?

Az okoz ilyeneket. Fiatalnal is fordult mar elo.

2020. jún. 29. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!