Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális ha ennyire kevés a...

Normális ha ennyire kevés a vérzésem?

Figyelt kérdés
Gyakran a negyedik napon egész napra bennhagyhatnék egy betétet mert nem telik meg. Ne értsetek félre, hálás vagyok mert nem dől belőlem a vér, de azért aggódok.

2020. jún. 30. 08:51
 1/5 anonim válasza:
50%

Nekem az szokott lenni, hogy 1.-2. napon borzasztóan ömlik, de a többi napon csak 1 betétet kell használnom.

Úgyhogy szerintem ez normális. Bár ha az életkorod megírnád az jobb lenne.

2020. jún. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
16
2020. jún. 30. 09:12
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Normális. Ne aggódj
2020. jún. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
50%

Én a #1.vagyok.


Teljesen normális.

2020. jún. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
37%
Fiatalabb és idősebb korban a menstruáció felborulhat élettani hatások miatt, hiszen tizenéveseknél hormonrendszer nem minden esetben elég érett, ami szabályozni tudná a menstruációt. Idős korban sem elhanyagolható a jelentőségük, de ekkor már általában az esetek nagy százalékában szervi elváltozás okozza a problémákat. Mikortól beszélünk menstruációs zavarrólA két egymást követő menstruációs vérzés első napjai közötti 28 nap a ciklus hossza, ebbe számítjuk bele a menstruációs vérzés 4-5 napját is. Viszont nem ad okot aggodalomra, ha valakinél ez eltolódik akár 4-5 nappal is (pozitív és negatív irányban egyaránt). A menstruációt bonyolult folyamatok befolyásolják ezért az időnkénti eltérés is lehetséges, tehát ha valakinek rendszerint 28 napra jön meg a menstruációja nem kell aggódjon ha egy-egy alkalommal ez hamarabb vagy később következik be.Ezeket az egyedi eltéréseket okozhatja:stresszes életmód,nem megfelelő táplálkozás,gyógyszerek szedése,életmódbeli változások,erőteljes fizikai aktivitás.Viszont fontos, hogy 21 napnál gyakoribb, vagy 35 napnál ritkább menzesz viszont menstruációs problémára utal.Probléma, ha a felsorolt panaszok ismétlődnek, huzamosabb időn át jelentkeznek. Menstruációs zavarról valójában az alábbi tünetek kapcsán beszélünk:az erős vérzés 24 óránál hosszabb,szabályos ugyan, de 7 napnál hosszabb,a periódusok rövidebbek 21 napnál,a periódusok hosszabbak 35 napnál3 hónapnál hosszabb ideig kimaradnak,ismételten és szokatlanul fájdalmasak és görcsös jellegűek
2020. júl. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!