Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után mennyi idő alatt áll vissza a szervezet normál működése?

Figyelt kérdés
5 év fogamzásgátló szedése után idén március elején abbahagytam, mert hamarosan babát szeretnénk a párommal. Ezután a 45. illetve utána az 50. napra jött meg a menstruációm. Érdemes még várnom pár hónapot mielőtt felkeresem a nőgyógyászomat, ez ilyenkor normálisnak tekinthető? Amíg nem áll vissza a szervezetem normál működése természetesen várunk a babaprojekttel. Köszönöm előre is a válaszokat!

2020. júl. 3. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki azonnal próbálkozik, és terhes is lesz. A nőgyógyász ezzel nem fog tudni mit kezdeni, lehet a fogamzásgátló elhagyásától, 1 év után szokás vizsgálni. Ha gyereket akartok, akkor teljesen felesleges a normál működésre várni, szeressétek szabadon egymást!
2020. júl. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is márciusban hagytam abba, nekem fél évet mondott az orvosom. Addig sajnos minden normális.
2020. júl. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
A saját pácienseimnek azt szoktam javasolni, hogy legalább fél évvel a gyermekvállalás tervezett ideje előtt hagyjanak fel a hormonális fogamzásgátlóval, mivel ezt követően is nagyon sok mindentől függ az, hogy mikor sikerül a teherbeesés. Ilyen a szexuális együttlétek megfelelő időzítése, a spermaszám, a megfelelő peteérés, a petesejt minősége, és még sorolhatnám. Így fontos időt adni a szervezetnek, mert teljesen egészséges pároknál is van, hogy hónapokra van szükség. Nem abból a célból, hogy kitisztuljon a szervezet vagy beálljon a ciklus - válaszolta dr. Oláh Orsolya szülész-nőgyógyász
2020. júl. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 10 év után hagytam abba. Azonnal 28 napra jött meg es azonnal visszállt a normál ciklusom. Nem kell várni. Munkatársam 2 hó után már terhes volt. A fogamzás gátló nem drog. Ahog lesz peteéresed teherbe eshetsz és ez akár pár nap után megtörténhet. Nem véletlen hogy a tájekoztatójában is benne van hogy ha kihagysz egy tabit 2 hetig masképp is vedekezz.
2020. júl. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!